Na D2 u přechodu na Slovensko je opět kolona

Hraniční přechod na D2 se Slovenskem Lanžhot-Brodské je znovu uzavřený, policie dopravu odklání. Na dálnici byla před polednem asi patnáctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo na hranicích přísná opatření kvůli šíření koronaviru. V úterý a ve středu kolona odpoledne měřila kolem třiceti kilometrů, slovenská strana kamiony pouštěla ve vlnách.

Přidejte svůj názor

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

"Situaci monitorujeme vrtulníkem, kamiony odkláníme na 48. kilometru na objízdné trasy. Řidičům osobních automobilů doporučujeme opustit dálnici již na 25. kilometru," uvedla policie na twitteru. Vozy by měly použít přechod Hodonín-Holíč.

Kolona na D2 dosahovala v úterý i ve středu zhruba k Rakvicím. Dnes kolem 12:00 dosahovala kolona zhruba k Ladné. Přes Lanžhot se vzhledem ke komplikované dopravní situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba vždy 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Ve středu byl přechod otevřený až k večeru, následně se opět zavíral. Ředitelství silnic a dálnic ve středu řidičům rozváželo pitnou vodu. Dnes se přechod uzavřel před 11:00.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krajský úřad zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3

02.04.2020 12:13 Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění…

Na D2 u hranic je dvanáctikilometrová kolona kamionů, sahá až k Ladné

01.04.2020 18:38 Aktualizováno Na D2 se dnes odpoledne na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko opět vytvořila…

Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

01.04.2020 12:21 Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie…

Dopravní krize kvůli koronaviru? Na řadě tras jsme zůstali jako „poslední…

30.03.2020 15:07 Zájem o cestování je v tuto chvíli minimální. Například společnost RegioJet minimálně do 5. dubna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy