Na Děčínsku vykolejila lokomotiva, z protržené nádrže uniklo 1000 litrů nafty

Nejméně 1000 litrů nafty uniklo dnes dopoledne v Rybništi na Děčínsku z vykolejené lokomotivy, které se při posunu prorazila nádrž. Při další manipulaci se nádrž roztrhla a unikla další nafta. Palivo se zachytilo v rákosu za místní hasičskou zbrojnicí. Lokomotivu bude třeba zvednout a půdu odbagrovat, informoval odpoledne mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Nikdo nebyl zraněn.

Hasiči
doporučujeme

"Byla informována Česká inspekce životního prostředí, povodí Ohře a Lesy ČR Rumburk," uvedl Marvan. Strouhu vedoucí do blízkého rybníka hasiči zasypali sorbentem. "Na strouze u vpusti je postavena hráz. Uniklá nafta bude odčerpávána," doplnil mluvčí.

Mluvčí Správy železnic Marek Illiaš ČTK po poledni řekl, že provoz stanice Rybniště stál od 10:00 do 10:50. Na místě jsou vyšetřovatelé.

Podle Illiaše byl v kabině při vykolejení strojvůdce. "Dnes dopoledne došlo ve stanici Rybniště k vykolejení lokomotivy řady 742 společnosti ČD Cargo, a v jeho důsledku došlo k poškození nádrže a úniku pohonných hmot," řekla ČTK mluvčí Českých drah (ČD) Vanda Rajnochová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragický víkend na silnicích: od pátku do neděle zemřelo 14 lidí

07.07.2020 01:10 Aktualizováno Uplynulý víkend se stal nejtragičtějším na českých silnicích od začátku letošního roku. Od pátku do…

Řidič auta vjel do tunelu pro tramvaje, nadýchal přes tři promile

06.07.2020 18:05 Řidič osobního automobilu vjel v neděli večer do tunelu pro tramvaje na pražském Barrandově. Na…

Matce vypadlo za jízdy z auta čtyřleté dítě. V nemocnici zemřelo

06.07.2020 14:03 V Libušíně na Kladensku vypadlo v neděli večer z auta čtyřleté dítě a utrpělo zranění, v nemocnici…

Při hromadné nehodě zemřel policista. Opilá řidička zablokovala výjezd z…

05.07.2020 22:05 Aktualizováno Při nehodě dvou osobních vozidel v ulici 5. května v Praze dnes večer zemřel dvaatřicetiletý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy