Na hlavním tahu z Hradce Králové do Polska se srazily kamiony, jeden řidič zraněn

U Předměřic nad Labem na hlavním silničním tahu I/33 z Hradce Králové do Polska se dnes před 08:00 čelně srazily dva kamiony. Silnice byla do 09:30 neprůjezdná, pak začala auta jezdit kyvadlově. Plně byl provoz na silnici obnoven ve 13:10.

krimi
doporučujeme

Jeden z řidičů byl při nehodě zraněn, je v péči lékařů. ČTK to řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

Jeden z kamionů zřejmě na silnici dostal smyk a dostal se do protisměru, kde se srazil s druhým kamionem. Zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní, uvedla mluvčí.

První výraznější sněžení letošní zimy dnes od rána zasáhlo Královéhradecký kraj. Policie do dopoledních 10:00 zaznamenala kolem 40 nehod, obešly se bez tragických následků. Na některých kluzkých a zledovatělých silnicích v kraji uvázly kamiony. ČTK to řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

Na silnicích v kraji dopoledne ležela rozsolená sněhová kaše. Hlavní silnici číslo 16 mezi Jičínem a Novou Pakou pokryla ledovka. Ledovka se vytvořila i na silnici mezi Hořicemi a Dvorem Králové nad Labem ve stoupání u obce Třebihošť a na silnici číslo 14 u Lánova na Trutnovsku.

"Sněžení k nám přišlo z jihu či jihozápadu okolo páté hodiny ráno. S ohledem na postup sněžení vyrážely sypače postupně. Nejdříve v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou a v Plačicích, následně v Nové Pace, Kopidlně, Hořicích, Dobrušce a Rychnově. Vzápětí se přidala ostatní cestmistrovstí," řekl ředitel krajské Údržby silnic Jiří Brandejs.

Silničáři dnes na úklid sněhu nasadili na posyp a pluhování 91 nákladních aut. "Nejdříve ošetřili hlavní tahy a na méně frekventované silnice se technika dostala až během dopoledne. Stanovené limity se ale podařilo s rezervou dodržet," uvedl radní kraje pro dopravu Václav Řehoř (ODS).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolaudace velké části tunelu Blanka neplatí, rozhodl soud

22.01.2021 18:47 Aktualizováno Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro…

Ze tragickou srážku vlaků u Perninku může podle inspekce strojvedoucí

21.01.2021 10:07 Drážní inspekce označila za příčinu loňské srážky osobních vlaků u Perninku pochybení…

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, benzin je nad 28 Kč/l

21.01.2021 07:38 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 milionů pasažérů, o 79 procent méně

20.01.2021 10:51 Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama