Orkán Julie: Vlaky nejezdily na desítkách tratí, provoz se vrací k normálu

Provoz na desítkách úseků lokálních tratí, který byl ráno přerušen kvůli následkům silného větru, se před polednem podařilo téměř obnovit, přerušen byl jen na dvou úsecích tratí mezi Jihlavou a Kostelcem u Jihlavy. Na železničním koridoru z Brna do České Třebové je u Svitav provoz omezený na jednu kolej.

Vlaky
doporučujeme

Vyplývá to z údajů Správy železniční a dopravní cesty. Na bezmála osmi desítkách úseků tratí, na které v neděli popadaly stromy či větve, byl provoz obnoven. Vlaky nejezdily zejména na severu Čech a v Kraji Vysočina.

Kvůli pádu stromu stále nejezdí vlaky mezi stanicí Jihlava město a Rantířovem. Přerušený provoz je i v navazujícím úseku z Rantířova do Kostelce u Jihlavy. Podle webu Českých drah (ČD) tam cestující vozí náhradní autobusová doprava.

S mírným zpožděním by měli počítat cestující na důležité trati z Brna do České Třebové. Mezi Svitavami a Březovou u Svitav je provoz vlaků omezený na jednu ze dvou kolejí. Podle ČD kvůli tomu mohou spoje nabírat deset až 20 minut zpoždění.

Ostatní tratě se železničářům podařilo po noční vichřici zprůjezdnit během dopoledne. Vlaky dnes ráno nejezdily třeba mezi Poniklou a Jabloncem nad Jizerou, Rumburkem a Šluknovem a z Krásné Lípy na Rumburk a také na Rybniště.

Příčinou velmi silného větru byla tlaková níže Julie, která v neděli postupně přecházela přes Německo a Polsko nad Bělorusko a Ukrajinu. Česko zasáhl silný vítr v neděli odpoledne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jízdní řády pražské MHD se kvůli posunu zákazu vycházení nemění

23.11.2020 13:39 Aktualizováno Jízdní řády pražské MHD se v souvislosti s posunem zákazu vycházení o dvě hodiny na 23:00 zatím…

Na zkoušky čeká tisíce studentů autoškol, kolem doplňkových jízd jsou…

23.11.2020 12:30 Na umožnění teoretických a praktických závěrečných zkoušek čeká několik tisíc studentů autoškol.…

Při nehodě na Brněnsku se zranilo sedm cizinců

21.11.2020 14:16 Sedm cizinců se zranilo při dopolední nehodě v Dolních Kounicích na Brněnsku.

V metru ubylo několik milionů cestujících, výpadek na jízdném bude přes…

19.11.2020 14:23 V pražském metru od letošního září ubylo několik milionů cestujících. Zatímco v září jich bylo přes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama