Orkán Julie: Vlaky nejezdily na desítkách tratí, provoz se vrací k normálu

Provoz na desítkách úseků lokálních tratí, který byl ráno přerušen kvůli následkům silného větru, se před polednem podařilo téměř obnovit, přerušen byl jen na dvou úsecích tratí mezi Jihlavou a Kostelcem u Jihlavy. Na železničním koridoru z Brna do České Třebové je u Svitav provoz omezený na jednu kolej.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Vyplývá to z údajů Správy železniční a dopravní cesty. Na bezmála osmi desítkách úseků tratí, na které v neděli popadaly stromy či větve, byl provoz obnoven. Vlaky nejezdily zejména na severu Čech a v Kraji Vysočina.

Kvůli pádu stromu stále nejezdí vlaky mezi stanicí Jihlava město a Rantířovem. Přerušený provoz je i v navazujícím úseku z Rantířova do Kostelce u Jihlavy. Podle webu Českých drah (ČD) tam cestující vozí náhradní autobusová doprava.

S mírným zpožděním by měli počítat cestující na důležité trati z Brna do České Třebové. Mezi Svitavami a Březovou u Svitav je provoz vlaků omezený na jednu ze dvou kolejí. Podle ČD kvůli tomu mohou spoje nabírat deset až 20 minut zpoždění.

Ostatní tratě se železničářům podařilo po noční vichřici zprůjezdnit během dopoledne. Vlaky dnes ráno nejezdily třeba mezi Poniklou a Jabloncem nad Jizerou, Rumburkem a Šluknovem a z Krásné Lípy na Rumburk a také na Rybniště.

Příčinou velmi silného větru byla tlaková níže Julie, která v neděli postupně přecházela přes Německo a Polsko nad Bělorusko a Ukrajinu. Česko zasáhl silný vítr v neděli odpoledne.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Repatriační let s Čechy z Chicaga byl zaplněn

28.03.2020 19:28 Kapacita repatriačního letu, který pro české občany vypravuje ministerstvo zahraničí, byla zaplněna…

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

28.03.2020 10:31 Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20…

Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných…

27.03.2020 14:11 Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda…

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

27.03.2020 14:04 Aktualizováno Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama