Po srážce vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků
doporučujeme

Na místě zasahovali také hasiči, jedna z lokomotiv vzplála. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpává plyn, později se přistoupí k roztržení lokomotiv. Správa železnic o tom dnes informovala natwitteru.

"Roztržení lokomotiv bude nejdříve zítra dopoledne," řekla dnes ČTK mluvčí SŽDC Nela Friebová s tím, že dnes pracovníky zaměstná převážně odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Na každou cisternu jsou potřeba zhruba čtyři hodiny. "Potom se musí vykolejené vozy nakolejit a odtáhnout," uvedla Friebová a dodala, že až potom bude možné lokomotivy rozdělit.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. "Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo... Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení," řekl v neděli ČTK generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušen. Na trati normálně jezdí jak osobní, tak nákladní přeprava. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Nehoda se stala v neděli krátce po 14:00. Vlak, který hořel, vezl propan-butan, druhý náklad s uhlím. Náklad hořícího vlaku se podařilo hasičům od plamenů uchránit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lokomotivy nákladních vlaků se podařilo po nedělní nehodě plně oddělit

07.04.2021 12:51 Lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku, se…

Na Teplicku pokračují práce na odstranění následků nehody vlaků

06.04.2021 20:10 Aktualizováno Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím…

Na Teplicku se čelně srazily dva vlaky

04.04.2021 22:00 Aktualizováno Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku zemřel dnes strojvedoucí, druhý je…

Začala sezona pro motorkáře, dlouhodobě patří k rizikovým skupinám

01.04.2021 19:39 S příchodem jara naplno začala motorkářská sezona. Motocyklisté přitom dlouhodobě patří ke…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama