Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných silnicích "příležitost"

Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda například neřídí pod vlivem alkoholu. Počet nehod i přestupků ale kvůli menšímu provozu většinou klesl. Policisté v Ústeckém kraji ovšem ČTK řekli, že v prázdných silnicích vidí příležitost neukáznění řidiči.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

policie
doporučujeme

"Probíhá měření nejvyšší povolené rychlosti v úsecích s omezením rychlosti. Přestupky policie řeší oznámením. Také namátkově kontroluje řidiče, zda nejezdí pod vlivem návykových látek, nejen alkoholu," řekla ČTK olomoucká policejní mluvčí Lenka Vanková. Podotkla, že v době nouzového stavu policie zjistila u 70 řidičů překročení nejvyšší povolené rychlosti a jeden řidič byl přistižen pod vlivem alkoholu.

V Ústeckém kraji kraji se v týdnu před vyhlášením nouzového stavu stalo 201 nehod, v prvním týdnu po něm jejich počet klesl na 104. "Stále se ale objevují řidiči, kteří si právě klidnější provoz a nižší počet aut na silnicích vykládají jako "příležitost". Nerespektují pravidla silničního provozu a riskují tak nejen pokutu, ale ohrožují zdraví a životy dalších účastníků," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková na webu.

Policista z dopravního inspektorátu v Lounech ČTK řekl, že kvůli nouzovému stavu je na Lounsku měření rychlosti omezené. "Soustředíme síly na ochranu státních hranic, kde také vypomáháme a kontrolujeme dodržování opatření nařízení vlády," řekl inspektor s tím, že policisté se snaží omezit osobní kontakty, aby se nenakazili. Radary na měření rychlosti, které jsou plně automatizované, fungují ale dál.

V sousedním Libereckém kraji policie zatím řidiče kontroluje. "Nezaznamenali jsme zvýšení (počtu překročení rychlosti) oproti tomu, co bylo před zavedením nouzového stavu," řekl liberecký mluvčí policie Vojtěch Robovský. Podle něj po zavedení nouzového stavu nedělají žádné bezpečnostní akce zaměřené na dodržování rychlosti, prioritou je dodržování nařízení vlády v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem.

Na Vysočině podle mluvčí policie Dany Čírtkové teprve měření rychlosti začne v souvislosti se stavební činností na dálnici D1, kde je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. "Policisté na D1 zaznamenali při službě přestupky řidičů kamionů, ale ne rychlost, byly tam nějaké přestupky, kdy měli odstavená vozidla na dálničním tělese, třeba v odstavném pruhu. Zřejmě ubyly parkovací kapacity vzhledem k tomu, že se znovu spustila modernizace dálnice," řekla Čírtková. Omezení rychlosti na dálnici D1 podle Čírtkové platí od čtvrtka.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ryanair by mohl nahradit linky Smartwings, uvedl irský dopravce

27.05.2020 16:35 Irská letecká společnost Ryanair by v případě krachu tuzemského Smartwings mohla nahradit jejich…

Řidič na D46 omylem šlápl na plyn, najel do čerpací stanice

27.05.2020 12:50 Až v útrobách čerpací stanice skončila jízda pětačtyřicetiletého řidiče na D46 u Prostějova. Řidič…

Soud musí znovu projednat žalobu proti vyvlastnění pozemků na D3

26.05.2020 15:30 Krajský soud v Českých Budějovicích musí znovu projednat žalobu Jiřího Zevla, který se její pomocí…

Řidič kamionu převážel přes 356 000 cigaret, zajistili je celníci

26.05.2020 11:20 Řidič kamionu s bulharskou poznávací značkou převážel přes 356.000 nekolkovaných cigaret ve zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy