Potíže na železnici přetrvávají. Vichřice Sabine se vrací ve vlnách

Silný vítr, který zasáhl Česko, nepřestává komplikovat situaci na železnici. Vítr někde na chvíli utichne, aby se za nějaký čas vrátil nebo objevil jinde. Dopoledne byl kvůli vichřici nebo popadaným větvím a stromům přerušen provoz na zhruba 50 úsecích tratí, kolem poledne jejich počet klesl na 15 a v 15:00 opět vzrostl na 40. Správa železnic (SŽ) v těchto úsecích zastavila provoz hlavně z preventivních důvodů, aby předešla nárazu vlaků do popadaných stromů. ČTK to dnes řekla mluvčí SŽ Nela Friebová.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Většina uzavřených úseků tratí je v Čechách, od rána nejezdí vlaky z Českých Budějovic a další četnější omezení provozu jsou v Ústeckém a Středočeském kraji nebo na Trutnovsku. Podle informací na webu SŽ vítr ovlivnil také provoz vlaků na Vysočině, na Moravě je výluk minimum.

"Většinou je zastavení provozu z důvodu prevence. Vítr je tak silný, že raději zastavíme provoz, aby jsme předešli komplikacím například kvůli popadaným stromům, do kterých by vlak mohl narazit," uvedla mluvčí.

Přitom kolem 9:00 problémy na železnici kvůli silnému větru začaly podle mluvčí utichat a do 12:00 byl relativně klid a SŽ evidovalo jen pár událostí. "Po 12:00 se to ale znovu rozběhlo," řekla Friebová a doplnila, že problémy se odpoledne posunuly na Hradecko a Trutnovsko, na Vysočině se výluky kumulují. V jižních Čechách problémy zůstávají.

Vítr, který v noci přišel z Německa a místy přesáhl sílu orkánu, zastavil také provoz na tratích mezi Českem a Německem. Vedle toho vznikaly problémy na silnicích a tisíce domácností jsou bez dodávek proudu. Podle meteorologů by silný vítr měl v Česku přetrvávat minimálně do úterního večera.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Cestování do Prahy mají zlepšit delší vlaky a nástupiště

25.02.2020 10:03 Aktualizováno Cestování příměstskými vlaky v okolí Prahy by mělo usnadnit prodloužení souprav a nástupišť. Zvýší…

ÚOHS na poslední chvíli zrušil druhou etapu brněnského okruhu

24.02.2020 20:47 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nepravomocně zrušil zakázku na stavbu druhé etapy…

Orkán Julie: Vlaky nejezdily na desítkách tratí, provoz se vrací k normálu

24.02.2020 13:47 Aktualizováno Provoz na desítkách úseků lokálních tratí, který byl ráno přerušen kvůli následkům silného větru,…

Srážku na přejezdu ve Staré Huti vyšetřuje policie, řidiči auta hrozí…

24.02.2020 13:24 Kriminalisté vyšetřují případ řidiče nákladního auta, které se v pátek na železničním přejezdu ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama