Blokáda přechodů: Kamiony na Slovensko neprojedou, v Mostech u Jablunkova je kolona

Slovenští dopravci dnes od rána znovu blokují pro kamiony hraniční přechody ze sousedních zemí včetně Česka. Neprůjezdný je přechod Břeclav-Brodské na D2. Kamiony zde mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice, ostatní doprava místem projede. Uvedlo to Ředitelství silnic a dálnic ČR. Policie začala dopoledne odklánět i kamionovou dopravu od přechodů na Slovensko ve Zlínském kraji.

Ilustrační foto
doporučujeme

Web Dopravniinfo.cz uvedl, že blokáda se netýká osobních vozů, autobusů ani dodávek. Stávkující podle webu pustí dál i nákladní vozy jedoucí v systému ADR, tedy přepravující nebezpečné věci, také například nákladní vozy převážející zvířata.

Dopoledne vznikla před přechodem Břeclav-Brodské podle Dopravniinfo.cz asi kilometrová kolona. Mohl ji však způsobit i porouchaný odstavený nákladní vůz, který kvůli překladu nákladu i po poledni blokoval pravý jízdní pruh, místo však už bylo bez kolon.

Pro nákladní vozidla jsou nyní kvůli stávce autodopravců neprůjezdné hraniční přechody Drietoma-Starý Hrozenkov a Lysá pod Makytou-Strelná na pomezí Slovenska a Zlínského kraje.

"Blokace jsou až na slovenské straně, nicméně slovenská policie nás požádala, abychom od obou hraničních přechodů nákladní dopravu odkláněli, popřípadě už ji nepouštěli na Slovensko. Žádost přišla zhruba v 11:30," řekl ČTK po poledni policejní mluvčí Petr Jaroš. Pro osobní vozidla zůstávají podle něj oba hraniční přechody průjezdné bez větších problémů, kolony se u nich netvoří.

Obnovené blokády kamionové dopravy slovenskými autodopravci se dnes týkají 14 silničních hraničních přechodů, z toho pěti s Českem. Kromě zmíněných jde o přechody Makov-Bílá-Bumbálka a Svrčinovec-Mosty u Jablunkova.

Blokády pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), a to za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Nespokojení slovenští dopravci už dřív tento měsíc a během pokračující kampaně před únorovými parlamentními volbami téměř týden protestovali na různých silnicích v zemi. Zablokovali některé hraniční přechody se sousedními zeměmi včetně Česka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama