Praha chce změnit systém parkovišť P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

parkování
doporučujeme

ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Řidič, který bude chtít na záchytné parkoviště jet, si stáhne do mobilního telefonu aplikaci Moje Praha a zaregistruje se. Následně bude moci na parkoviště jezdit, aniž by si musel brát parkovací lístek nebo chodit k automatu zaplatit parkovné. Systém jej bude automaticky přihlašovat.

Město nyní testuje nový systém na parkovišti v Letňanech. Tady řidiči vjedou branou na parkoviště, systém přečte jejich registrační značku a řidič následně v aplikaci zaplatí parkovné. Při výjezdu se mu pak brána automaticky otevře. Na dalších parkovištích bude systém zaveden v příštím roce. V budoucnu bude zcela automatizován a řidičům se budou platby samy strhávat.

V Praze je asi 20 záchytných parkovišť P+R. Umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají, případně vlaků. Do hlavního města ale přijíždí stále více přespolních. Kromě výše zmíněných staveb chce město také zvětšit například 90místné parkoviště v Praze 6 v Tobrucké ulici. Nové má vzniknout také v Hostivaři či Lahovicích.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSA kvůli koronaviru okamžitě přerušily svou linku do Koreje

27.02.2020 14:48 České aerolinie s okamžitou platností zastavily kvůli šíření koronaviru provoz své linky do…

Dvě nehody zkomplikovaly provoz na D1 u Brna, havarovalo sedm vozů

27.02.2020 10:35 Aktualizováno Dvě nehody dnes asi dvě hodiny komplikovaly provoz na D1 u Brna, a to na 191. kilometru ve směru na…

U Postoloprt se srazila osobní auta, řidička zemřela na místě

27.02.2020 09:24 Při nehodě dvou osobních aut u Postoloprt na Lounsku dnes ráno zemřela řidička jednoho z vozů.…

Babiš: Cestování do Prahy mají zlepšit delší vlaky a nástupiště

25.02.2020 10:03 Aktualizováno Cestování příměstskými vlaky v okolí Prahy by mělo usnadnit prodloužení souprav a nástupišť. Zvýší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama