Praha zastaví část metra. Příští víkend nepojede

Cestující čeká v Praze kvůli výměně pražců výluka provozu na části linky metra C. Metro nepojede od zahájení provozu v sobotu 26. října do ukončení provozu v pondělí 28. října mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pražské metro, ilustrační fotografie
doporučujeme

ČTK to dnes sdělil Zdeněk Zuntych z firmy Swietelsky Rail CZ, která bude pražce měnit. Zavedena bude náhradní autobusová doprava XC. Bližší informace lze dohledat na webu dopravního podniku (DPP).

"Během prodlouženého víkendu nastane nepřetržitá výluka obou kolejí v úseku Muzeum - Pražského povstání. V této době se vymění převážná část pražců, včetně svařování kolejnic a finálního úklidu, aby na konci výluky bylo vše hotovo a mohla se zrušit pomalá jízda a jezdit plnou rychlostí," uvedl stavbyvedoucí Jan Hrazdira.

Přípravné práce se v tunelech dělaly od 12. do 20. října. Zahrnovaly například povolování upevňovadel, řezání kolejnic, vyřezávání a vybourání části dřevěných pražců.

Při výluce bude kromě zavedení náhradní autobusové linky XC posílen provoz autobusu číslo 196. Zastávka linky číslo 134 Pražského povstání pro směr Dvorce bude posunuta přibližně o 25 metrů vpřed. Pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět.

DPP měnil na lince C pražce naposledy letos na začátku července. Tehdy se potýkal v první den výluky s nedostatečnou kapacitou stanice Pražského povstání. DPP následně od sebe oddělil nástupní a výstupní trasy do a ze stanice metra.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává na 11.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 13 miliardami korun ročně.

Loading...
Témata: Praha | Metro | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D5 je u Berouna zavřena. Srazila se tři auta, zasahuje vrtulník

17.11.2019 21:30 Dálnici D5 poblíž Berouna dnes večer uzavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu.…

Karamboly v Brně: Na upravované silnici se dnes stalo pět nehod

17.11.2019 20:47 Pět dopravních nehod se stalo dnes odpoledne na křižovatce ulic Kotlářská a Kounicova v Brně, kde…

Doprava 30 let po revoluci: Jak dnes cestujeme?

17.11.2019 20:23 Od roku 1989 se v Česku změnilo cestování vlakem. Na hlavních železničních tratích se doba…

Vlak u Olomouce usmrtil člověka, provoz na trati je omezen

17.11.2019 13:06 Na hlavním železničním koridoru u Štěpánova na Olomoucku dnes dopoledne srazil vlak člověka, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama