Pro žluté vlaky byl rok 2019 úspěšný. Přepravily přes 10 miliónů cestujících.

Pro RegioJet byl loňský rok úspěšný. Vlaky přepravily na všech svých trasách dálkových a regionálních spojů v ČR, SR a v Rakousku více než 10,5 miliónu cestujících. Meziročně to znamená nárůst o přibližně milion cestujících. Získal také nového technického ředitele Miroslava Kupce, který je bývalým generálním ředitelem Českých drah.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Dálkové vlaky RegioJet na trasách v České republice, na Slovensku a v Rakousku přepravily v roce 2019 rekordních 6,5 milionů cestujících. Což představuje meziroční nárůst o přibližně 600 tisíc nových cestujících využívajících spoje na trasách Praha–Brno–Vídeň–Bratislava.

Na trase Praha–Brno–Vídeň se RegioJetu v létě podařilo dosáhnout 93 % průměrné obsazenosti vlakových souprav. To potvrzuje, že žlutého dopravce rádi využívají dálkový cestující.

Od prosince loňského roku jezdí dálkové vlaky RegioJet také na státem objednávané rychlíkové lince R8 Brno – Ostrava – Bohumín nebo regionální spoje v Ústeckém kraji.

RegioJet má plány i na rok 2020. Plánuje expanzi na klíčových mezinárodních i vnitrostátních trasách. Zahájí provoz vlaků na mezinárodních spojích do Budapešti, které propojí maďarské hlavní město s Prahou i Vídní. Plánované jsou také nové vlakové spoje na Ukrajinu a do Polska.

Chystaná expanze bude znamenat další nárůst provozních aktivit a rozšiřování vozového parku o nejmodernější techniku. RegioJet začne provozovat nové lokomotivy Bombardier Traxx MS3. Nejprve jich bude do provozu nasazeno 15 a v budoucnu se bude jich počet navyšovat. Společnost chce postavit vlastní nové depo a rozšířit své technické a údržbové základny.

Pod nového technického ředitele spadají kromě dálkových vlaků i regionální spoje v Ústeckém kraji a na Slovensku. Miroslav Kupec je zkušeným odborníkem a vrcholovým manažerem v oblasti železniční dopravy a vlakové techniky. Na starosti bude mít řízení a rozvoj celé technické a údržbové základny RegioJetu. Před tím působil na pozici generálního ředitele Českých drah a také u největšího výrobce kolejových vozidel v Škoda Transportation, uvedl RegioJet ve své tiskové zprávě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká bude doprava budoucnosti? Elektromobily i autonomní vozy to budou mít…

22.02.2020 16:20 Chytrá auta se pomalu dostávají do našeho každodenního života, ale mají před sebou ještě dlouhou…

Na Nymbursku se srazil vlak s nákladním autem. Tři děti zraněné, jedno…

21.02.2020 22:33 Aktualizováno Při dnešní odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na…

Rekonstrukce D1 začne v sobotu, letos bude na 71 kilometrech +MAPA

21.02.2020 14:35 První letošní práce na opravách dálnice D1 začnou v sobotu. Rekonstrukce bude letos pokračovat na…

Na Příbramsku se srazil vlak s nákladním autem a vykolejil, čtyři zranění

21.02.2020 14:31 Aktualizováno Vlak s nákladním autem se dnes před 12:00 srazil ve Staré Huti na Příbramsku, záchranáři podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama