Provoz na dálnici D4 byl zastaven, u Řitky se demoluje most

Provoz na dálnici D4 nedaleko Řitky u Prahy byl dnes večer policie zastavila kvůli demolici mostu. Uzavírka potrvá do nedělního rána, řidiči musejí úsek objíždět po vedlejších silnicích. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové byla dálnice uzavřena v 19:00 a otevřena bude v neděli v 09:00.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Máme tam celkem dvě policejní hlídky, které budou dohlížet na to, aby bylo vše v pořádku. Je tam odklon dopravy na objízdné trasy a dopravní značení," řekla Nováková.

Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí na exitu 18 u Mníšku pod Brdy a pokračují přes Čisovice na exit 14 u Řitky. V opačném směru začíná objížďka na 9. kilometru u Jíloviště, na dálnici se motoristé vracejí u Mníšku.

Přípravné práce ve směru na Prahu začaly dnes dopoledne a na Strakonice odpoledne. Provoz byl veden jedním pruhem. Dokončovací práce si v neděli po otevření dálnice vyžádají provoz jedním pruhem ve směru na Prahu do 14:00 a v opačném směru do 18:00.

Na most auta kvůli havarijnímu stavu nejezdí už od dubna, místním se zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Starosta Řitky Kamil Abbid (nez.) ČTK již dříve řekl, že stav mostu je delší dobu špatný a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na havarijní stav se přišlo při mimořádné prohlídce.

Práce na rekonstrukci začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Stát budou přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Špatný stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávku v Nymburce přes Labe museli stavaři zbourat, protože hrozilo, že spadne.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Mělnicku havaroval autobus s dětmi, jeden mrtvý a 11 zraněných

14.11.2019 17:20 Aktualizováno Při nehodě nákladního auta a autobusu se školáky u Nové Vsi na Mělnicku dnes zemřela jedna žena a…

Prahu čeká bouřlivý víkend: Stovky policistů v ulicích, demonstrace…

14.11.2019 15:58 Sobotní demonstrace na Letné a nedělní oslavy 30. výročí sametové revoluce omezí v centru Prahy…

V tunelu Blanka hořelo auto, hasiči zasahovali v dýchací technice

14.11.2019 14:43 Policisté v Praze dnes zhruba půl hodiny po poledni uzavřeli tunelový komplex Blanka v obou směrech…

U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest zraněných

14.11.2019 12:50 Aktualizováno Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se dnes před 6:00 lehce zranilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama