Revoluční změna v dopravě? 130 na některých dálnicích skončí

Česko se po mnoha letech dočká úpravy maximální povolené rychlosti na dálnicích. Na vybraných úsecích dosavadní maximum 130 kilometrů za hodinu skončí a navýší se.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Dálnice D1
doporučujeme

Spolu se změnou bodového systému, kterou chystá ministerstvo dopravy, se v Česku změní i některá pravidla silničního provozu. podle deníku Právo se na vybraných dálničních úsecích má rychlostní limit zvýšit ze 130 na 140 kilometrů v hodině.

Původní záměr na změnu odbočování na křižovatkách, kdy měli řidiči moci odbočit doprava, i když svítí červená, nakonec realizován nebude. Součástí novely není.

Na ministerstvu podle deníku převážila obava, že by se zhoršila bezpečnost provozu. Právě jízda na červenou totiž patří v Česku mezi časté příčiny dopravních nehod.

Navýšení rychlosti na 140 km/h má být povoleno dopravním značením na vybraných úsecích dálnic, například na D1 v úseku z Lipníku ke Klimkovicím, na D2 od Chrlic směrem k hranici se Slovenskem nebo na D11 mezi Jirny a Hradcem Králové. 

Odborníci se ale obávají, že změna s sebou přinese řadu negativ. Podle ÚAMK by řidičům přinesla jen pár minut časového zisku, řidiči ale nejsou disciplinovaní a předepsané rychlosti mnohdy nedodržují. Hrozí tak, že se zvýší riziko nehod.

Poté, co dojde k dokončení modernizace D1 v roce 2022, by pak bylo podle Práva reálné zvednout rychlostní limit téměř na celé trase mezi Prahou a Brnem. 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D1 u Brna byla uzavřena. Auto po nárazu začalo hořet, jeden mrtvý

20.11.2019 08:47 Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byl dnes ráno téměř na čtyři hodiny…

Tragédie u Fulneku: Auto vjelo do protisměru, kde ho smetl kamion

19.11.2019 09:00 Na silnici 57 u Hladkých Životic na Novojičínsku se dnes ráno srazilo osobní a nákladní auto. Řidič…

Vážná nehoda kamionu blokovala Pražský okruh, jeden člověk zahynul

18.11.2019 16:57 Aktualizováno Na druhém kilometru Pražského okruhu se ve směru k letišti dnes dopoledne srazila tři nákladní auta…

V koloně na D1 havarovala tři auta. Jeden mrtvý, dálnice několik hodin…

18.11.2019 16:55 Aktualizováno Jeden člověk dnes odpoledne zemřel při nehodě osobního automobilu a dvou nákladních na dálnici D1 u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama