Řidič kamionu převážel přes 356 000 cigaret, zajistili je celníci

Řidič kamionu s bulharskou poznávací značkou převážel přes 356.000 nekolkovaných cigaret ve zhruba 1800 kartonech, zajistili je celníci. Únik na spotřební dani by přesáhl jeden milion korun. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Celní správa
doporučujeme

Jedna z hlídek celníků kontrolovala o víkendu vozy na dálnici D2 nedaleko státní hranice se Slovenskem. Ke kontrole si vytipovala i kamion s bulharskou státní poznávací značkou, kdy podle dokladů měl řidič převážet slunečnicová semena z Bulharska do Německa. Celníci soupravu podrobili vnitřní kontrole.

"Na ložné ploše návěsu se nacházely velké pytle se slunečnicí. Při bližším ohledání však celníci zjistili, že v části za kabinou se nachází i balíky zabalené černou fólií. Jednalo se o kartony cigaret s bulharskými tabákovými nálepkami," uvedla mluvčí.

V balících bylo ukryto 356.400 kusů cigaret 24 značek a téměř čtyři kilogramy takzvaného zahřívaného tabáku. Řidič podle mluvčí přiznal, že zboží nakoupil v Bulharsku a chtěl ho v Německu se ziskem prodat.

"Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu případ následně převzali kolegové ze sekce Pátrání Generálního ředitelství cel k trestnímu prověřování. Poněvadž byly splněny veškeré nezbytné podmínky, řešili případ v rámci zkráceného přípravného řízení," uvedla mluvčí.

Doplnila, že v pondělí odpoledne Okresní soud v Břeclavi vydal rozhodnutí, kterým řidiče odsoudil k podmíněnému trestu odnětí svobody na jeden rok se zkušební dobou tři roky, k vyhoštění z České republiky na pět let a propadnutí zboží.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nedaleko Teplic vykolejil vlak, škoda je asi za 30 milionů

26.09.2020 18:30 Aktualizováno Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny dnes ráno vykolejil nákladní vlak naložený uhlím. Nikomu se nic…

Při čelním střetu vozidel se zranilo v Nasavrkách osm lidí

26.09.2020 15:24 Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/37 se dnes dopoledne zranilo…

Do úterý je přerušen provoz části metra C

26.09.2020 08:12 Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je ode dneška až do úterního…

Škoda po tragédii na D1 u Brna je 2,5 milionu, příčina nehody se stále…

24.09.2020 12:44 Materiální škoda po středeční tragické nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na okraji Brna je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama