Řidičům v Plzni se dnes otevřely tři důležité silniční stavby

Řidičům v Plzni se dnes otevřely tři důležité a frekventované silnice. Jde o opravené ulice Mohylová, Sladkovského a křižovatka na Klatovské třídě, ve všech případech velmi frekventované tahy, kudy projíždí tisíce vozidel denně. ČTK to řekla mluvčí plzeňského magistrátu Adriana Jarošová.

Plzeň, ilustrační foto
doporučujeme

"Nejnáročnější byla pro řidiče a hlavně pro místní občany kompletní úprava Mohylové ulice na Doubravce, jejíž oprava trvala více než rok," řekl primátor Martin Baxa (ODS). Po krajské silnici II. třídy si zkracují cestu řidiči mířící od Prahy na Most a Karlovy Vary. Celková oprava rozdělená do tří etap, kterou provedly město, krajská správa a silnic a Vodárna Plzeň, stála zhruba 92 milionů Kč.

Stavební práce začaly loni v dubnu. Byl opraven téměř půlkilometrový úsek od Husova parku po Masarykovu ulici a most přes Úslavu v Chrástecké ulici, kde byla zesílena nosná konstrukce. "Upravily se také chodníky na stezku pro chodce a cyklisty a vybudovala nová parkovací stání," řekl náměstek primátora Michal Vozobule (TOP 09).

Kompletně zrekonstruovaná křižovatka Kaplířova-Klatovská-U Borského parku v městské části Bory vyřešila špatnou přehlednost uzlu. Nově je řízena světelnou signalizací, která zajistí lepší plynulost provozu a zvýší bezpečnost motoristů i chodců. Řidiči už se dostanou obousměrně od Litic do centra města po Klatovské třídě a mohou odbočit i do ulice U Borského parku.

"Je tam nové osvětlení a zastávka tramvaje číslo 4 Borský park směrem do města," uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Na původní trasu se vrátily autobusové linky 21 a N4 z Bor do Litic a zpět. "Do 21. června tam dokončí přilehlé chodníky. V září a říjnu vysadí stromy a provedou sadové úpravy," řekl David Malán z odboru investic.

Plzeň dále zrekonstruovala za jeden měsíc tramvajovou trať, trakční vedení a vozovku ve Sladkovského ulici včetně navazující silnice a parkovacích míst, vše za 20 milionů Kč bez DPH.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič auta vjel do tunelu pro tramvaje, nadýchal přes tři promile

06.07.2020 18:05 Řidič osobního automobilu vjel v neděli večer do tunelu pro tramvaje na pražském Barrandově. Na…

Matce vypadlo za jízdy z auta čtyřleté dítě. V nemocnici zemřelo

06.07.2020 14:03 V Libušíně na Kladensku vypadlo v neděli večer z auta čtyřleté dítě a utrpělo zranění, v nemocnici…

Tragický víkend na silnicích: od pátku do neděle zemřelo 14 lidí

06.07.2020 12:55 Uplynulý víkend se stal nejtragičtějším na českých silnicích od začátku letošního roku. Od pátku do…

Při hromadné nehodě zemřel policista. Opilá řidička zablokovala výjezd z…

05.07.2020 22:05 Aktualizováno Při nehodě dvou osobních vozidel v ulici 5. května v Praze dnes večer zemřel dvaatřicetiletý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy