ŘSD začne příští rok se stavbou dalšího úseku D3

Jihočeský kraj i velká města v regionu plánují na příští rok řadu investičních akcí. Patrně nejzásadnější projekt však připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které chce začít na jaře stavět část dálnice D3 Třebonín - Kaplice nádraží. Úsek bude dlouhý 8,5 kilometru, odhadované náklady jsou 2,4 miliardy korun bez DPH. Vyplývá to z informací ČTK.

Ilustrační foto
doporučujeme

Začátek stavby dalšího úseku dálnice však může zpomalit to, že hnutí Duha napadlo vedení trasy D3 v této části. Žádá, aby vedla tunelem. Začátkem roku by měl také krajský úřad rozhodnout o tom, zda vyvlastní pozemky motocentra pro stavbu dálnice D3 u Tábora. Vyvlastnění žádá ŘSD, jež zatím nemůže část D3 v místě dokončit. Stát bude také dál stavět obchvat Českých Budějovic, což potrvá do roku 2023.

Pokračovat bude příští rok i oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích, za 689 milionů korun bez daně. Správa železnic chce modernizaci dokončit do poloviny roku 2022. Investují i jihočeské firmy. Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert, největší zpracovatel a dodavatel drůbežího masa v ČR, dokončí ve Vodňanech v červnu první část nové porážky na zpracování jatečných kuřat za stovky milionů Kč.

Jihočeský zahájí stavbu vozovky Jižní tangenta za 680 milionů korun. Bude přeložkou silnice II/143, povede z Boršova nad Vltavou do Plané na Českobudějovicku. Tábor chce v příštím roce ukončit stavbu sportovní haly. Písek zase plánuje začít s budováním nového plaveckého stadionu. Oba projekty mají náklady v desítkách až stovek milionů korun.

Na jaře pak skončí oprava otáčivého hlediště v Českém Krumlově za deset milionů Kč. V Krumlově se, pokud to vývoj epidemie koronaviru umožní, odehraje i 30. ročník akce Mezinárodní hudební festival, od 16. července do 7. srpna. Vystoupí třeba tenorista José Cura.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolaudace velké části tunelu Blanka neplatí, rozhodl soud

22.01.2021 18:47 Aktualizováno Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro…

Ze tragickou srážku vlaků u Perninku může podle inspekce strojvedoucí

21.01.2021 10:07 Drážní inspekce označila za příčinu loňské srážky osobních vlaků u Perninku pochybení…

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, benzin je nad 28 Kč/l

21.01.2021 07:38 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 milionů pasažérů, o 79 procent méně

20.01.2021 10:51 Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama