Šéf dopravního podniku se vulgárně opřel do vlády. Vadí mu roušky

Lidem už zřejmě dochází trpělivost a možné znovuzavedení povinného nošení roušek nevítají zrovna s nadšením. Například ředitel Dopravního podniku Českých Budějovic (DP ČB) Slavoj Dolejš neváhal sáhnout i po vulgárních výrazech na svém facebookovém profilu.

Slavoj Dolejš
doporučujeme

„S**u na nošení roušek. Z****ená vládo, já nejsem ovce. Roušku nosit nebudu!“ napsal Dolejš na facebooku. Status byl na jeho profilu publikován v noci ze středy na čtvrtek. "Je to adekvátní reakce naštvaného občana. Vyjádřil jsem se na svém osobním profilu, nikoli jako ředitel dopravního podniku,“ vysvětlil webu idnes.cz. 

Ředitel DP ČB dodal, že roušky nosit nebude, ale že zároveň ví, že cestující v českobudějovické MHD je v souladu s vládním nařízení budou muset počínaje prvním zářím znovu nasadit. "Myslím, že je to absolutní nesmysl a všechny nás to poškozuje. Žijeme v totalitním státu,“ podotkl. 

Pár minut po zkontaktování redaktorem pak Dolejš na svém profilu doplnil toto: "Vážení přátelé, na svém FB účtu se vyjadřuji jako Slavoj Dolejš. Jakékoliv mé vyjádření nebo sdílení příspěvků tak vnímejte. Pokud to někomu vadí, ať si mě vyškrtne z přátel. Nikoho k ničemu nenabádám. Nikoho k ničemu nenutím. Jak se kdo bude chovat, je pouze jeho věc."

Náměstek primátora Českých Budějovic Viktor Lavička (ANO), pod nějž dopravní podnik spadá, se k věci zatím nevyjádřil. "Sociální sítě příliš nesleduji, takže teď nevím, co na to říct. Nejdříve si promluvím s panem ředitelem,“ řekl.

Podle jiného náměstka Juraje Thomy (Občané pro Budějovice) nemusel Dolejš sáhnout po vulgárních výrazech a mohl své pocity vyjádřit rozumněji. Sám se nechal slyšet, že mu nová a aktuální opatření v souvislosti s covidem-19 přijdou absurdní.

Slavoj Dolejš stojí v čele DP ČB od června 2015, ale samotnou společnost de facto řídil už v roce 2013. Manažerské funkce ve firmě zastával od roku 2011. Podnik je stoprocentně vlastněn městem a je pověřen obsluhou území s téměř 120 tisíci obyvateli. Zaměstnáno je v němž přes 400 lidí, z nichž celkem dvě stovky tvoří řidiči. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda po tragédii na D1 u Brna je 2,5 milionu, příčina nehody se stále…

24.09.2020 12:44 Materiální škoda po středeční tragické nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na okraji Brna je…

Alarmující zjištění: Kolik mostů na silnicích nižších tříd je v havarijním…

24.09.2020 11:51 Aktualizováno V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na…

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama