Sníh způsobil kalamitu na D1. Auta jedou jen s obtížemi, kamiony stojí

První vydatnější sněhová nadílka působí velké komplikace na páteřní dálnici D1 mezi Prahou a Brnem. Podle informací serveru EuroZprávy.cz jedou osobní automobily jen s obtížemi, zatímco kamiony na některých místech stojí a blokují provoz.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Kalamita na dálnici D1 (13.11.2019)
doporučujeme

Noční můra českých silničářů je tady. Napadl první sníh, čehož se po loňské nepříjemné zkušenosti zvlášť obávali. Zatímco včera dělal na páteřní dálnici D1 problémy především porouchaný kamion, ač už tehdy dostali řidiči varování před kluzkou vozovkou v úseku mezi 90. a 110. kilometrem, dnes ráno je situace o poznání horší.

img-responsive

Kalamita na dálnici D1 (13.11.2019) | foto: INCORP images

Podle informací serveru EuroZprávy.cz přímo z dálnice vydatně sněží. Auta se sunou krokem, jejich rychlost se pohybuje kolem 30 km/h. Kamiony ve směru na Prahu stojí a blokují ostatní dopravu.

Aktuální informace, které jsou k dispozici, hovoří o tom, že je momentálně nejhorší dopravní situace v okolí Humpolce. V kolonách řidiči už tradičně postojí také v okolí Prahy a Brna.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík přitom řidičům sliboval, že se loňská kalamitní situace nebude opakovat. „Zima se blíží. Podle meteorologických předpovědí má přijít první sníh na D1 dnes v noci. O víkendu jsem proto zajel k silničářům, abych se podíval, jak jsou na zimu nachystaní,“ napsal včera na twitteru.

Podle zástupců Ředitelství silnic a dálnic je už od včera v terénu veškerá technika. Právě dálnici D1 je pak věnována mimořádná pozornost, zejména jejím modernizovaným úsekům. Silničáři řidiče upozorňují, že je nutné respektovat klimatické podmínky a jezdit opatrně. Dle mluvčího Jana Rýdla je celá dálniční i silniční síť sjízdná, komplikace způsobily jen nehody kamionů.

Loading...
Vstupte do diskuze (50)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz předjíždění kamionů? Plán se hroutí, sněmovní výbor odmítl změnu…

11.12.2019 14:20 Hospodářský výbor Sněmovny dnes nedoporučil zavedení zákazu jízdy kamionů v levém pruhu dálnic.…

Srážka 15 aut. Namrzlé silnice zkomplikovaly dopravu v Libereckém kraji

11.12.2019 13:17 Aktualizováno Namrzlé silnice komplikovaly dnes ráno dopravu v Libereckém kraji. Řetězová havárie 14 aut…

Opatření na ochranu klimatu v Česku? Tři ministerstva selhala, zlobí se NKÚ

09.12.2019 12:18 Aktualizováno Česko nemá účinná daňová opatření, která by pomohla splnit cíle v ochraně klimatu, pokud jde o…

V Praze havarovala cisterna. Skončila převrácená v poli, zasahovali hasiči

09.12.2019 09:51 Aktualizováno V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama