Tendr na opravu metra je podle DPP v pořádku

Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) jednalo při přidělení zakázky na servis souprav metra za 14,6 miliardy Kč v souladu se zákonem. Usnesla se na tom dnes dozorčí rada DPP. ČTK to potvrdili dva členové dozorčí rady. Přesto bude udělán nový externí posudek zakázky. DPP ji zadal prostřednictvím jednacího řízení bez uveřejnění, tedy bez veřejné soutěže, firmě Škoda Transportation.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Metro
doporučujeme

Tendr kritizovala v uplynulém týdnu opozice i Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN), které vládnou s Piráty a Prahou Sobě, a požadovaly odchod generálního ředitele Petra Witowského i náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě). Oba pochybení odmítli.

Dozorčí rada se dnes usnesla, že představenstvo v čele s Witowským jednalo v souladu se zákonem i stanovami podniku. S usnesením souhlasila až na jednoho člena celá dozorčí rada. V zápise je podle informací ČTK rovněž uvedeno, že dozorčí rada byla o zakázce informována standardně.

Na jednání byli přítomni zástupci právních kanceláří, kteří vyloučili možnost otevřeného výběrového řízení. Podnik by v něm totiž musel zveřejnit kompletní dokumentaci, kterou ale nevlastní, a hrozila by mu tak žaloba. V pondělí to ČTK řekl také Witowski. Dozorčí rada se přesto rozhodla, že nechá vypracovat ještě jeden nezávislý posudek.

Podnik provozuje kromě souprav od Škody Transportation také vlaky Siemens, u kterých byla obdobná zakázka na servis bez většího rozruchu uzavřena v roce 2018. Nyní už žádná podobná zakázka na servis v plánu není, DPP nicméně připravuje tendr na nákup nových souprav metra, které se mají obejít bez strojvedoucího. Budou jezdit na nové lince D.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává skoro 11.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 13 miliardami korun ročně.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSA kvůli koronaviru okamžitě přerušily svou linku do Koreje

27.02.2020 14:48 České aerolinie s okamžitou platností zastavily kvůli šíření koronaviru provoz své linky do…

Dvě nehody zkomplikovaly provoz na D1 u Brna, havarovalo sedm vozů

27.02.2020 10:35 Aktualizováno Dvě nehody dnes asi dvě hodiny komplikovaly provoz na D1 u Brna, a to na 191. kilometru ve směru na…

U Postoloprt se srazila osobní auta, řidička zemřela na místě

27.02.2020 09:24 Při nehodě dvou osobních aut u Postoloprt na Lounsku dnes ráno zemřela řidička jednoho z vozů.…

Babiš: Cestování do Prahy mají zlepšit delší vlaky a nástupiště

25.02.2020 10:03 Aktualizováno Cestování příměstskými vlaky v okolí Prahy by mělo usnadnit prodloužení souprav a nástupišť. Zvýší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama