Tragický listopad na českých silnicích: Počet mrtvých opět překročí padesátku

Při dopravních nehodách v Česku zemřelo v listopadu zatím 52 lidí. Vyplývá to z předběžných denních statistik na webu dopravní policie a informací ČTK. Loni ve stejném měsíci přišlo na silnicích o život 55 lidí a o rok dříve 42.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Autonehoda
doporučujeme

Pokud se předběžná listopadová čísla potvrdí, bude to znamenat, že od začátku roku připravily nehody v Česku o život 512 lidí. Loni zemřelo za prvních 11 měsíců na silnicích 513 lidí.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce bylo pondělí 11. listopadu, kdy přišlo o život devět lidí. Pět z nich zemřelo po srážce u Pavlic na Znojemsku. Nehodu podle prvotního policejního vyšetřování zavinil řidič auta, který předjížděl nákladní vůz v nepřehledném stoupání přes plnou středovou čáru. S protijedoucím autem se srazil na horizontu. Nehodu policie nadále vyšetřuje. Vhledem k tomu, že pravděpodobný viník nehody zemřel, policie věc pravděpodobně odloží.

Zatím poslední tragickou nehodou letošního listopadu je dnešní havárie u Nepomuku na jižním Plzeňsku. Auto tam narazilo do stromu. Jeden muž zemřel, dvě děti utrpěly zranění.

Nejtragičtějším měsícem letošního roku je zatím srpen s 62 oběťmi. V červnu zemřelo 59 lidí a shodně 55 lidí přišlo při nehodách o život v červenci a říjnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Auto na Trutnovsku srazilo malého chlapce, zemřel na místě

05.12.2019 12:46 Na silnici I/14 v obci Rudník na Trutnovsku srazilo osobní vozidlo chlapce, na místě zemřel. Nehoda…

Na Chodově se srazily autobusy s dětmi. 18 zraněných, aktivován traumaplán

04.12.2019 10:56 Aktualizováno Na pražském Chodově se dnes dopoledne srazily v ulici Roztylská dva autobusy. V jednom z nich…

V Liberci se srazily tramvaje, jedna se převrátila na bok

04.12.2019 10:42 Aktualizováno V Liberci v Dolním Hanychově se dnes ráno srazily dvě tramvaje, zadní vůz jedné soupravy se…

Černý scénář se nenaplňuje. Nový mýtný systém i dnes funguje bez problémů

02.12.2019 13:57 Aktualizováno Spuštění satelitního mýta v Česku nepůsobí ani dnes ráno dopravní komplikace. Nejhorší předpoklady,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama