V Brně se srazily tramvaje s autem, řidič v něm zůstal zaklíněný

V Brně se dnes dopoledne v ulici Veveří srazily dvě tramvaje a osobní vůz, místo bylo přes hodinu neprůjezdné. Jedna z tramvají částečně vykolejila. Řidiče auta vyprošťovali hasiči, je lehce zraněný. ČTK to řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová a mluvčí policie Petr Vala. Dopravu v místě řídila policie. Nehoda se stala kolem 10:30 u zastávky na Konečného náměstí.

Přidejte svůj názor

Brno, ulice Pekařská
doporučujeme

"Řidič vozu byl zaklíněný, ošetřili jsme ho a převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice v Bohunicích. Nemělo by jít o vážná zranění," uvedla Bothová.

Jedna z tramvají byla částečně mimo koleje, vůz skončil mezi tramvajemi. Příčinou nehody podle Valy zřejmě bylo, že jeden z účastníků nehody nedal přednost v jízdě. Příčina nehody ale zůstává v šetření. Doplnil, že v sousedních ulicích byly kvůli omezení kolony, týkalo se to především ulice Veveří a Kotlářská. Policie u řidičů nezjistila, že by některý z řidičů pil alkohol.

Místem nehody neprojely ani linky dopravního podniku. Linky 3 a 11 jely v úseku Česká - Vozovna Komín odklonem přes Pisárky, linka 12 v úseku Česká - Technologický park odklonem ulicí Lidickou a přes vozovnu Medlánky. Trolejbusové linky 25 a 26 jely v úseku Jírova - Zimní stadion a dále ulicemi Drobného, Milady Horákové a Koliště na Českou. V úseku Klusáčkova - Technologický park dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu za linku 12. V omezeném rozsahu pak fungovala náhradní autobusová doprava za tramvajové linky 3 a 11.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na D2 opět byla dlouhá kolona kamionů, Slovensko je na hranicích kontroluje

08.04.2020 15:51 Aktualizováno Na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské na dálnici D2 směrem na Slovensko byla dnes dopoledne a kolem…

Řidič na Olomoucku ujížděl před policejní hlídkou, způsobil pět nehod

08.04.2020 14:26 Pět dopravních nehod a škodu přesahující půl milionu korun způsobil pětatřicetiletý řidič, kterého…

Koronavirus se projevil na mýtném: Výběr v březnu vzrostl na 998 milionů,…

08.04.2020 13:19 Koronavirová krize se promítla i do provozu na dálnicích a výběrech mýtného. Dopravci v březnu na…

České dráhy zatím nekoupí vlaky pro linku do Kladna, tendr skončil

07.04.2020 09:34 České dráhy zatím nekoupí vlaky pro trať Praha - Kladno, ukončily tendr, který spustily v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy