V Brně se srazily tramvaje s autem, řidič v něm zůstal zaklíněný

V Brně se dnes dopoledne v ulici Veveří srazily dvě tramvaje a osobní vůz, místo bylo přes hodinu neprůjezdné. Jedna z tramvají částečně vykolejila. Řidiče auta vyprošťovali hasiči, je lehce zraněný. ČTK to řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová a mluvčí policie Petr Vala. Dopravu v místě řídila policie. Nehoda se stala kolem 10:30 u zastávky na Konečného náměstí.

Brno, ulice Pekařská
doporučujeme

"Řidič vozu byl zaklíněný, ošetřili jsme ho a převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice v Bohunicích. Nemělo by jít o vážná zranění," uvedla Bothová.

Jedna z tramvají byla částečně mimo koleje, vůz skončil mezi tramvajemi. Příčinou nehody podle Valy zřejmě bylo, že jeden z účastníků nehody nedal přednost v jízdě. Příčina nehody ale zůstává v šetření. Doplnil, že v sousedních ulicích byly kvůli omezení kolony, týkalo se to především ulice Veveří a Kotlářská. Policie u řidičů nezjistila, že by některý z řidičů pil alkohol.

Místem nehody neprojely ani linky dopravního podniku. Linky 3 a 11 jely v úseku Česká - Vozovna Komín odklonem přes Pisárky, linka 12 v úseku Česká - Technologický park odklonem ulicí Lidickou a přes vozovnu Medlánky. Trolejbusové linky 25 a 26 jely v úseku Jírova - Zimní stadion a dále ulicemi Drobného, Milady Horákové a Koliště na Českou. V úseku Klusáčkova - Technologický park dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu za linku 12. V omezeném rozsahu pak fungovala náhradní autobusová doprava za tramvajové linky 3 a 11.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Za střety tramvají s chodci je často nepozornost, loni 113 nehod

28.09.2020 08:49 Srážky tramvají s chodcem patří k nejtragičtějším nehodám v provozu. Loni se v Česku stalo 113…

Nedaleko Teplic vykolejil vlak, škoda je asi za 30 milionů

26.09.2020 18:30 Aktualizováno Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny dnes ráno vykolejil nákladní vlak naložený uhlím. Nikomu se nic…

Při čelním střetu vozidel se zranilo v Nasavrkách osm lidí

26.09.2020 15:24 Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/37 se dnes dopoledne zranilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama