V Brně začaly velké tramvajové výluky, potrvají měsíce

Bez komplikací dnes v Brně začaly dvě velké tramvajové výluky. Kvůli rekonstrukcím nejezdí linky číslo 9 a 11 Lesnickou ulicí, neprojedou tam ani řidiči. Linka číslo 1 končí v Pisárkách, zatímco běžně jezdí až na sídliště Bystrc.

Tramvaje, ilustrační foto
doporučujeme

V Lesnické potrvají omezení do konce roku, výluka tramvaje podél Žabovřeské ulice je plánovaná jako dvouletá, veškeré informace zveřejňuje magistrát na kopemezaBrno.cz.

V Dopravním podniku města Brna jsou poslední dny ve znamení tisku, laminování, výměny a výlepu výlukových jízdních řádů, informovali pracovníci podniku na twitteru.

Dnes ráno už jsou všechny zastávky, jichž se změny dotkly, opatřeny novými jízdními řády, vznikly také nové zastávky. Vytížení linek bylo v sobotu ráno mírné.

V Lesnické ulici, která spojuje s centrem například kampus Mendelovy univerzity, je nutná oprava kanalizace, vodovodu, tramvajové trati, silnic i chodníků. Objízdná trasa pro auta vede obousměrně přes užší Jugoslávskou ulici.

Linka 9 je odkloněna do smyčky Štefánikova čtvrť, kde jinak končí linka 5. Tramvaj číslo 11 nyní oblast Černých Polí a Lesné neobsluhuje. Náhradní dopravu z východní části sídliště Lesná přes Černá Pole zajistí autobusová linka 46. Náhradní dopravu ze západní části sídliště zajistí autobus x9.

Výluka tramvaje číslo 1 v Žabovřeské ulici je nutnou součástí stavby velkého městského okruhu. Dělníci tam budou razit tunel, do kterého se tramvajová trať přesune, aby vznikl prostor pro širší silnici.

Linka číslo 1 ode dneška jezdí jen z Řečkovic do Pisárek. Spojení Bystrce s centrem zajistí hlavně posílená linka 3 a linka 10, která teď jezdí v trase Stránská skála - Hlavní nádraží - Konečného náměstí - Vozovna Komín - Ečerova. Spojení mezi Bráfovou a přestupním uzlem Vozovna Komín zajistí linka 11, mezi Medlovým náměstím a Vozovnou Komín jezdí autobusové linky 44 a 84.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči už koupili milion elektronických dálničních známek

27.01.2021 14:43 Aktualizováno Prodeje nových elektronických dálničních známek překonaly po necelých dvou měsících od spuštění…

V ulicích Prahy je kvůli sněžení přes sedmdesátku sypačů

26.01.2021 14:21 Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes vyslala do ulic kvůli hustému sněžení více než…

Na Chodově se srazily 2 autobusy, lehce zraněno bylo 7 lidí

26.01.2021 13:08 Na pražském Chodově se dnes před polednem srazily dva autobusy, lehce zraněno při tom bylo sedm…

Fronty na hranicích s Bavorskem byly ráno v Pomezí výrazně menší

26.01.2021 08:59 Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří byl dnes ráno o poznání menší zájem o testování pendlerů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama