V Července a Uničově po zrušení karantény opět zastavují vlaky

V železničních stanicích Červenka a Uničov na Olomoucku ode dneška opět zastavují vlaky. Vlakové spoje tam přestaly zastavovat před dvěma týdny poté, co hygienici oblast kvůli vyššímu počtu případů nákaz novým typem koronaviru uzavřeli. Preventivní opatření bylo v neděli zrušeno. V úterý začnou vlaky jezdit z Červenky přes Litovel do Senice na Hané. ČTK to dnes řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

"V návaznosti na rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje o ukončení karantény v oblasti Litovelska a Uničovska je od pondělí opět obnoveno zastavování vlaků v Července a Uničově," uvedla Rajnochová.

Stanice Červenka stojí na hlavním železničním koridoru z Olomouce do Prahy. Nádraží Uničov je na trati z Olomouce do Šumperka. Od úterý bude obnoven provoz vlaků také na regionální trati z Červenky do Litovle a Senice na Hané, která pokračuje dál do Prostějova. Kvůli uzavřeným školám nepojedou pouze tři páry školních spojů.

Připravuje se i obnovení provozu linkových autobusů na Litovelsku a Uničovsku. "Podmínkou je mimo jiné nařízená dezinfekce vozidel, která je natolik časově náročná, že provoz nelze obnovit obratem. Provoz veřejné linkové dopravy bude v režimu jarních prázdnin obnoven od středy 1. dubna," oznámil dnes Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

Hygienici v neděli zrušili mimořádná opatření, která na dva týdny uzavřela Litovel, Uničov a dalších 19 obcí kvůli šíření koronaviru. Hlídky policie a vojenské policie se z příjezdových komunikací stáhly dnes časně ráno. Oblast se zhruba 24.000 obyvateli byla uzavřena od pondělí 16. března. Lidé nemohli opustit katastrální území a striktně měli podle nařízení omezen také pohyb.

Počet potvrzených případů onemocnění COVID-19 v Olomouckém kraji do dnešního rána podle ministerstva zdravotnictví vzrostl na 262, zatímco v neděli večer jich bylo 245. Údaje ministerstva zahrnují všechny nakažené osoby s trvalým bydlištěm v kraji. Hygienici zatím aktualizované statistiky nepublikovali.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal se zástupci krajů. Na silnice nižších tříd má letos jít šest…

05.06.2020 15:50 Vláda nabídne krajům letos šest miliard korun na údržbu silnic druhých a třetích tříd, v příštím…

Slovensko umožnilo obnovit veřejnou dopravu do Česka. Dopravci chystají…

04.06.2020 20:11 Slovensko umožnilo obnovit autobusovou, železniční, leteckou i lodní dopravu do Česka. Na sociální…

Vlaky RegioJet začnou opět jezdit do Rakouska od 15. června

04.06.2020 15:37 Vlaky RegioJetu začnou jezdit do Rakouska znovu od pondělí 15. června, uvedl dnes v tiskové zprávě…

České dráhy obnovují prodej místenek ve vlacích

02.06.2020 11:46 České dráhy obnovily prodej místenek ve svých vlacích, místa bude možné rezervovat na spoje od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy