V Česku místy nasněžilo. Může se tvořit náledí

V Libereckém kraji se objevují sněhové přeháňky, jsou ale slabé, a hlavní tahy jsou tak většinou jen holé a mokré. Zbytky rozbředlého sněhu mohou ležet na silnicích ve vyšších polohách, i hlavní tah I/10 do Polska přes Tanvald a Harrachov je ale dnes pro kamiony nad 3,5 tuny sjízdný.

Počasí
doporučujeme

V noci napadlo jen kolem centimetru sněhu a ani přes den se už silnější sněžení neočekává, silničáři tak o opětovném uzavření silnice neuvažují. ČTK to řekl Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má komunikace v kraji na starosti.

Hlavní tahy jsou sice většinou holé a mokré, řidiči by ale měli jezdit opatrně. Místy se objevují mlhy, které mohou při teplotách klesajících teď ráno až k minus třem stupňům namrzat. Pozor by si měli dát motoristé na silnicích nižších tříd a hlavně v horách, kde je na silnicích ujetá vrstva sněhu. Zavřená proto zůstává pro kamiony nad šest tun stále silnice přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy, která se neudržuje chemicky. Řidiči musí po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Na mokrých silnicích na Vsetínsku se dnes ráno může místy tvořit náledí. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou vlhké a sjízdné bez omezení, na Zlínsku a Vsetínsku musejí motoristé počítat se sněhovými přeháňkami. Vyplývá to z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Ve Zlínském kraji je dnes oblačno až zataženo. Teploty se v regionu ráno pohybovaly od minus dvou do plus tří do stupňů Celsia.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama