V Česku místy nasněžilo. Může se tvořit náledí

V Libereckém kraji se objevují sněhové přeháňky, jsou ale slabé, a hlavní tahy jsou tak většinou jen holé a mokré. Zbytky rozbředlého sněhu mohou ležet na silnicích ve vyšších polohách, i hlavní tah I/10 do Polska přes Tanvald a Harrachov je ale dnes pro kamiony nad 3,5 tuny sjízdný.

Počasí
doporučujeme

V noci napadlo jen kolem centimetru sněhu a ani přes den se už silnější sněžení neočekává, silničáři tak o opětovném uzavření silnice neuvažují. ČTK to řekl Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má komunikace v kraji na starosti.

Hlavní tahy jsou sice většinou holé a mokré, řidiči by ale měli jezdit opatrně. Místy se objevují mlhy, které mohou při teplotách klesajících teď ráno až k minus třem stupňům namrzat. Pozor by si měli dát motoristé na silnicích nižších tříd a hlavně v horách, kde je na silnicích ujetá vrstva sněhu. Zavřená proto zůstává pro kamiony nad šest tun stále silnice přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy, která se neudržuje chemicky. Řidiči musí po silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky.

Na mokrých silnicích na Vsetínsku se dnes ráno může místy tvořit náledí. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje jsou většinou vlhké a sjízdné bez omezení, na Zlínsku a Vsetínsku musejí motoristé počítat se sněhovými přeháňkami. Vyplývá to z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Ve Zlínském kraji je dnes oblačno až zataženo. Teploty se v regionu ráno pohybovaly od minus dvou do plus tří do stupňů Celsia.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lokomotivy nákladních vlaků se podařilo po nedělní nehodě plně oddělit

07.04.2021 12:51 Lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku, se…

Na Teplicku pokračují práce na odstranění následků nehody vlaků

06.04.2021 20:10 Aktualizováno Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím…

Po srážce vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

05.04.2021 14:24 Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne,…

Na Teplicku se čelně srazily dva vlaky

04.04.2021 22:00 Aktualizováno Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku zemřel dnes strojvedoucí, druhý je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama