V ejpovickém tunelu hořel vlak, hasiči vyvedli cestující pěšky

V železničním tunelu u Ejpovic na Rokycansku hořel v úterý kolem 21:10 vlak. Událost se stala zhruba v polovině tubusu ve směru od Plzně na Prahu a obešla se bez vážnějších zranění. Hasiči evakuovali celkem 38 lidí, z nich se tři nadýchali kouře. Dva byli členové vlakové čety a jeden cestující, řekl dnes mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči
doporučujeme

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová řekla, že záchranáři ošetřili dva lidi s dýchacími potížemi. Nikdo další z evakuovaných osob ošetření nepotřeboval.

Doprava na železniční trati stojí, podle webu Českých drah kvůli požáru vozu u Západního expresu mezi stanicemi Plzeň a Ejpovice. Zastavení provozu se týká několika vlaků. Dráhy zavedly pro některé spoje náhradní autobusovou dopravu nebo vlaky odklánějí. Omezení provozu by mělo skončit dvě hodiny po půlnoci. Zhruba kolem půlnoci začalo vyprošťování vlaku z tunelu pomocí motorové lokomotivy, řekl Poncar.

Hasiči vyvedli cestující pěšky z tunelu nezasaženým tubusem. Jednoho staršího člověka, který by nebyl schopen cestu z tunelu sám zvládnout, převezli k portálu tunelu a předali záchranné službě.

Na místě bylo velké množství hasičů i záchranářů. Hasiči aktivovali třetí stupeň požárního poplachu a povolali větší množství jednotek. Později jich část odvolali. Záchranáři vyslali na místo tři výjezdové skupiny a inspektora provozu. Podle Poncara byl ohněm zasažen první a druhý vagon za lokomotivou. Oheň lokalizoval personál vlaku přenosnými hasicími přístroji a přemístil cestující do nezasažených vagonů. Předběžnou škodu vyčíslili hasiči na 300.000 korun, příčinou byla zřejmě technická závada, dodal mluvčí.

Ejpovický tunel je dosud nejdelší tunel v ČR. Měří 4150 metrů a do provozu byl uveden po pěti letech výstavby poprvé 15. listopadu 2018, v obou tubusech je plný provoz od prosince 2018.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladí řidiči mohou za desetinu nehod, nemají zkušenosti

19.01.2020 12:30 Každou desátou dopravní nehodu zaviní mladí řidiči do 24 let. Jejich následky jsou přitom často…

Dálnici D8 uzavřela nehoda dvou nákladních aut

18.01.2020 16:11 Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou nákladních aut, směr na Prahu je…

E-shop na dálniční známky za půl miliardy? Uděláme ho zdarma, nabídli…

18.01.2020 15:55 Programátoři v Česku se domlouvají na vytvoření e-shopu na elektronické dálniční známky, stát by ho…

Praha chce změnit systém parkovišť P+R

18.01.2020 09:11 Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama