V Kunovicích se srazil spěšný vlak s traktorem, pět zraněných

Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak Českých drah s traktorem s vlečkou. Dva vozy vlaku vykolejily, pět lidí utrpělo zranění, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda na vlaku byla podle něj vyčíslena na 400.000 korun, na traktoru na 100.000 korun a na trati na 50.000 korun, provoz se podařilo obnovit v 18:45.

V Kunovicích se srazil vlak s traktorem. (18.9.2020)
doporučujeme

Nehoda se podle Drápala stala ve 13:17. "Na přejezdu v Kunovicích, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži, došlo ke střetnutí traktoru se spěšným vlakem. Vlak jel z Brna do Starého Města. V důsledku střetnutí dva vozy spěšného vlaku vykolejily," uvedl Drápal. Při nehodě podle něj utrpěli zranění čtyři cestující a vlakvedoucí. Drážní inspekce příčiny nehody vyšetřuje.

Na místě nehody zasahovali záchranáři, hasiči i policie. "Traktor s přívěsem, malou prázdnou cisternou, vjel na železniční přejezd v momentě, kdy tudy projížděl i vlak," řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podle mluvčího krajských hasičů Pavla Řezníčka ve vlaku cestovalo zhruba 50 lidí. Většina cestujících vystoupila po nehodě z vlaku sama, hasiči pomáhali opustit soupravu pouze několika starším lidem. "Tři zranění byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Řidič traktoru zraněný nebyl, vlak narazil do zadní části cisterny," uvedl Řezníček. Hasiči po nehodě rozváželi některé cestující na nádraží. Vrácení vozů zpět na koleje zajistili přivolaní drážní hasiči.

Mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan na dotaz ČTK uvedl, že záchranáři na místě ošetřili tři lehce zraněné. "Byli převezeni do nemocnice v Uherském Hradišti na chirurgickou ambulanci," řekl Olšan.

Provoz na trati číslo 340 byl kvůli nehodě přerušený pět a půl hodiny. Jezdí na ní spoje Českých drah a společnosti Arriva vlaky. Oba dopravci mezi Uherským Hradištěm a Ostrožskou Novou Vsí zavedli náhradní autobusovou dopravu.

Na tuzemské železnici se v uplynulých týdnech stalo několik vážných nehod. Dva mrtvé a 24 zraněných si 7. července vyžádala čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku. O týden později narazil osobní vlak mířící z Prahy do Řečan nad Labem na kraji Českého Brodu na Kolínsku do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce. Minulou středu se na nádraží v Kdyni na Domažlicku srazil osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic s diagnostickou soupravou tvořenou lokomotivou a měřicím vozem. Při události utrpělo zranění 22 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha kvůli karanténě uzavřela další pracoviště registru vozidel

25.10.2020 14:59 Pražský magistrát kvůli nutnosti odeslat pracovníky do karantény uzavřel již třetí pracoviště…

Smrtelných nehod aut s chodci neubývá, pětina je na přechodech

25.10.2020 08:11 Smrtelných střetů automobilů s chodci i přes letošní oslabení provozu během koronavirové krize…

V Praze se otevřela nová trojská lávka, oproti původní je vyšší a širší

23.10.2020 14:55 V hlavní městě dnes byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila…

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama