V Praze jely ráno vlaky proti sobě, strojvedoucí stihli zastavit

Na pražském Masarykově nádraží jely ráno dva vlaky proti sobě. Vlak z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projel návěstidlo zakazující jízdu, z nádraží zároveň vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, vlaky se nesrazily, nikomu se nic nestalo.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal, potvrdil tak informace serveru zdopravy.cz. Provoz na Masarykově nádraží byl zhruba dvě hodiny omezen, vyplývá z webu Českých drah. Podobná událost se stala na Masarykově nádraží 10. května, vlaky tehdy zastavily čtyři metry od sebe, událost Drážní inspekce vyšetřuje, uvedl mluvčí.

"Dnes ráno v 08:24 došlo v Praze na Masarykově nádraží k nedovolené jízdě osobního vlaku, který jel z Mladé Boleslavi. Podle dosavadních informací, které máme, došlo k projetí o 14 metrů toho návěstidla, nicméně už do protivky se rozjížděl vlak, který jel směrem do Milovic. Oba strojvedoucí stihli sami zastavit," popsal Drápal dnešní událost. Inspekce podle něj na místo nevyrážela, případem se zabývá Správa železnic, dodal.

Obdobná situace nastala na Masarykově nádraží 10. května, tehdy podle Drápala nedovoleně vyjel vlak z Masarykova nádraží na Kralupy nad Vltavou a na nádraží přijížděl vlak z Roudnice nad Labem, vlaky zastavily čtyři metry od sebe.

Kvůli události byl dnes ráno provoz vlaků na Masarykově nádraží přerušen, vlaky byly otáčeny na předposledních stanicích, tedy v Bubnech, Vysočanech a Libni. Po 09:30 byl obnoven provoz směr Bubny a Libeň, po 10:15 pak úplně. "Postupně bude docházet ke stabilizaci provozu," uvedly dráhy na webu.

Drážní inspekce eviduje podle Drápala ročně kolem 150 mimořádných událostí, tedy nedovolené jízdy vlaku nebo nedovoleného posunu. "Za první čtyři měsíce v letošním roce to bylo 44 mimořádných událostí, z toho ve 29 případech se jednalo o vlak, v 15 o posun," řekl dnes mluvčí.

Například letos v dubnu jeden ze strojvedoucích nákladního vlaku podle inspekce zřejmě nezastavil před návěstidlem a u obce Světec na Teplicku se srazil s jiným nákladním vlakem. Jeden strojvedoucí tehdy srážku nepřežil, druhý se zranil. Škoda byla odhadnuta zhruba na 50 milionů korun. Loni 9. července si čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jen o několik dní později havarovaly vlaky u Českého Brodu na hlavní trati z Prahy na Kolín. Osobní vlak City Elefant Českých drah mířící z Prahy do Řečan nad Labem narazil na kraji Českého Brodu do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 lidí bylo zraněno.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama