Vlak na Chebsku projel návěstidlo a vykolejil, pendolino stihlo zastavit

Lázních Kynžvart na Chebsku dnes odpoledne vykolejil vlak RegioNova. Vlak projel návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše je po nehodě celkem sedm lehce zraněných, dva zaměstnanci a pět cestujících.

V Lázních Kynžvart vykolejil ve stanici vlak, dva lehce zranění
doporučujeme

Mluvčí záchranné služby Radek Hes uvedl, že na místě ošetřili dva lehce zraněné. Zabezpečovací zařízení včas zastavilo na trati dopravu, informovala ČTK mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Doprava na hlavní trati Plzeň - Cheb je přerušena, vlaky nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno. Policie na místě zadržela jednu osobu.

"Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze "Stůj". Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814," popsala nehodu Pistoriusová. Tou dobou měl stanicí projíždět i vlak Pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a Pendolino včas zastavilo. Mluvčí krajských hasičů Martin Kasal uvedl, že ve vlaku RegioNova bylo pět cestujících.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. "Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí," řekl ČTK Kopřiva.

Do nemocnice v Chebu byli převezeni dva pacienti a do Mariánských Lázní jeden. "Jde o jednoho zaměstnance, zbytek cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku," řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Vladislav Podracký.

Illiaš ČTK potvrdil, že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou. "Vlak Regionova je vykolejený, je nakloněný na bok. Pendolino zastavil zhruba 600 metrů od nehody, ke srážce tak dojít nemohlo, zafungovalo zabezpečovací zařízení. K nehodě jede nehodový vlak, poškozeny jsou dvě výhybky," popsal Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

Ačkoli se původně předpokládalo, že se Pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovázeli sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopravili autobusem, potvrdil ČTK mluvčí hasičů.

Za poslední měsíc jde o druhou nehodu vlaku v Karlovarském kraji. Začátkem července se u obce Pernink na Karlovarsku čelně srazily dva osobní vlaky. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl i německý státní příslušník. Od začátku července se na českých železnicích stalo nejméně deset vážnějších incidentů. Vedle Perniku se vlaky střetly také u Českého Brodu, kde 14. července osobní vlak Českých drah narazil do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 cestujících bylo zraněných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Železničáři se připravovali na vládní návštěvu. Tetování neprošlo

05.08.2020 14:04 Návštěva premiéra Andreje Babiše (ANO), šéfa dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) a…

Na Benešovsku se srazil vlak s autem. Řidička vozu zemřela

04.08.2020 19:56 Aktualizováno Na železničním přejezdu v Heřmaničkách na Benešovsku se dnes vpodvečer srazil vlak s osobním autem.

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 17:31 Aktualizováno vůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven provoz…

Dálniční e-známky by měly distribuovat Česká pošta a Čepro

04.08.2020 14:08 Elektronické dálniční známky nejspíš bude fyzicky distribuovat konsorcium státních podniků České…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama