Vlak na hlavním koridoru usmrtil člověka, další tragická nehoda se stala na Třebíčsku

Na železničním koridoru mezi Přeloučí a Řečany nad Labem na Pardubicku srazil dnes kolem 9:30 vlak člověka a usmrtil jej. Expres RegioJet jel z Brna do Prahy. Kvůli nehodě se další spoje opožďují.

Vlaky
doporučujeme

"Došlo ke střetu s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném na širé trati," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vlak EC 277 Metropolitan byl v úseku Kolín - Brno veden odklonem přes Havlíčkův Brod. Další spoje čekají na obnovení provozu v Přelouči nebo Kolíně či Řečanech.

Železniční nehoda se smrtelnými následky je dnes již druhá. V noci kolem 4:300 bylo nalezeno tělo mrtvého člověka na trati Praha Vysočany - odbočka Skály. Podle Drápala se zatím nepodařilo zjistit, který vlak jej srazil.

Při nehodě osobního auta u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku zemřel dnes ráno jeden člověk. Jako spolujezdec nepřežil náraz vozu do stromu. Zkouška u devatenáctiletého řidiče prokázala alkohol i návykovou látku. Nehoda se stala na silnici I/23 směrem na Vladislav. Novináře o tom informovala mluvčí policie na Vysočině Jana Kroutilová.

"Řidič osobního vozidla Mazda se dostal mimo komunikaci, vjel na svodidla, dále vozidlo narazilo do dvou stromů a poté bylo odhozeno pod mez na travnatou plochu. Spolujedoucí utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Zraněný řidič byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice," uvedla mluvčí.

Policisté podle mluvčí při dechové zkoušce řidiče naměřili jedno promile alkoholu. "Pozitivní byl u něho také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou," dodala.

Nehoda se stala kolem 6:30. Policisté tragickou událost nadále vyšetřují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České dráhy asi sníží mzdy 700 zaměstnanců, část propustí

17.01.2021 17:50 České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc…

Na Děčínsku vzplál vlak Arrivy, nikdo nebyl zraněn

15.01.2021 21:20 Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil dnes vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na…

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.01.2021 09:54 Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s…

V centru Ostravy se srazily tramvaje. Sedm lidí zraněno, zasahují…

15.01.2021 08:23 V centru Ostravy se dnes ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se při tom sedm lidí. Příčina nehody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama