Vlak smetl kamion, trať je zdemolovaná. Provoz v Uhříněvsi bude omezen až do pátku

Provoz na železnici mezi pražskou Uhříněvsí a Říčany po páteční srážce osobního vlaku a nákladního auta by mohl být kompletně obnoven příští pátek. Vyplývá to z předběžného odhadu na webu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Podle její mluvčí Radky Pistoriusové se ale termín může změnit s ohledem na postup oprav. Vlaky místem nehody nyní projíždí po jedné koleji a mohou nabírat zpoždění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vlaky
doporučujeme

"Musí se opravit koleje, trakční vedení, musí se udělat základ pro betonáž trakčního sloupu, který byl zdemolovaný, a další dva se musí opravit. Takže podle toho, jak to bude postupovat, budeme upřesňovat termín zprovoznění i druhé poškozené koleje," uvedla mluvčí a doplnila, že minimálně do čtvrtka bude pro auta uzavřen i přejezd v Uhříněvsi, kde se nehoda stala.

Osobní vlak s nákladním autem se srazil v pátek dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle se zatím odhaduje na víc než 35 milionů korun.

Řidič nákladního vozu byl při nehodě rovněž zraněn, zkoušku na alkohol měl ale negativní. V okamžiku, kdy bude schopen výslechu, začne policie vyšetřovat okolnosti nehody.

Provoz na koridoru z Prahy do Českých Budějovic byl po nehodě zhruba deset hodin přerušen, po jedné koleji začaly vlaky mezi Uhříněvsí a Říčany jezdit v 19:25.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič na Přerovsku na přechodu srazil ženu s třemi dětmi

17.09.2019 09:51 Řidič osobního auta srazil v pondělí ve Slavíči u Hranic na Přerovsku ženu s třemi malými dětmi.…

V depu v Praze vykolejila lokomotiva, nehoda zastavila provoz

17.09.2019 08:19 Aktualizováno V železničním depu v Praze Vršovicích dnes ráno vykolejila posunovací lokomotiva. Nehoda zastavila…

Česko má hrdinu. Pasažér za jízdy převzal řízení autobusu, řidič zkolaboval

16.09.2019 14:15 Aktualizováno Jednačtyřicetiletý cestující Ivo Raisr převzal dnes ráno za jízdy řízení linkového autobusu na…

Řidička na Brněnsku upadla do mikrospánku a havarovala, čtyři zranění

16.09.2019 08:20 Při nárazu osobního auta do betonového mostku se dnes nad ránem u Pohořelic na Brněnsku zranili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama