Vlaky RegioJet začnou opět jezdit do Rakouska od 15. června

Vlaky RegioJetu začnou jezdit do Rakouska znovu od pondělí 15. června, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Spoje bude dopravce obnovovat postupně. Nyní jezdí do Vídně jeden pár autobusových spojů, který navazuje na vlak z Prahy v Brně. Po odeznění restrikcí proti šíření covidu-19 chce dopravce obnovit také vlaky na Slovensko, kde vládní nařízení stále zakazuje překonávat hranice hromadnými dopravními prostředky, přestože jinak je od dnešní půlnoci hranice bez omezení průchozí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Během července chce dopravce zahájit také plánovaný provoz vlaků až do Budapešti, a to prodloužením trasy současných spojů z Prahy přes Brno do Vídně.

"Rakousko, Maďarsko a Slovensko jsou země, u kterých se dá očekávat, že budou patřit během letošního léta k nejvíce navštěvovaným zemím. Proto chceme zavést tyto spoje znovu do provozu co nejdříve," uvedla ředitelka vlakové a autobusové dopravy Ivana Kašická.

Na Slovensko chce RegioJet obnovit spoje nejpozději do tří dnů od konce zákazu přeshraniční dopravy hromadnými prostředky. A to jak spoje do Bratislavy, tak do Košic. "Věříme, že zákaz skončí co nejdříve," řekla Kašická.

České dráhy zatím termín obnovy spojů do Rakouska neoznámily. Na Slovensko chtějí začít jezdit také, co nejdříve to půjde. Podle serveru Zdopravy.cz už začaly s provozními kroky, které to umožní. Podobně je na tom dopravce Leo Express.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda kamionů dnes ochromila provoz na dálnici D1 ve směru Praha

09.07.2020 19:39 Aktualizováno Asi čtyři hodiny byla dnes na Jihlavsku kvůli nehodě dvou nákladních aut neprůjezdná dálnice D1 ve…

Další dálkový let obnoven. Emirates obnoví linky mezi Prahou a Dubají

09.07.2020 18:18 Aktualizováno Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat…

Jeden z poškozených vlaků zatím zůstává na nádraží v Perninku

09.07.2020 15:59 Jeden z poškozených vlaků, které se v úterý odpoledne srazily u Perninku na Karlovarsku, zatím…

Řidička jela riskantně. Na plnou havarijní pojistku nemá nárok, potvrdil…

09.07.2020 10:04 Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání řidičky, která v roce 2013 s luxusním sportovním vozem způsobila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy