"Vyfotím se s rouškou, pak ji odložím." Řidič taxi popsal, jak se teď chová

Nošení roušek není u taxi služeb momentálně povinné. Jak tomu ale bude počínaje prvním zářím, se zatím neví. Čtyřicetiletý Martin M. z Prahy, který kromě své profese grafika jezdí během dne přes aplikaci Uber, se nechal slyšet, že se nejedná o hromadnou dopravu a že ve vládním nařízení není zmínka o taxících.

Taxi, ilustrační foto
doporučujeme

"Když se přihlašujeme, odklikneme pravidla pro covid-19 a vyfotíme se s rouškou. To stačí. Pak drtivá většina z nás jezdí bez ní," vysvětlil řidič s tím, že se noční jízdy vzhledem k malému množství turistů momentálně příliš nevyplácejí. Informuje o tom server novinky.cz

"Lepší je to přes den, kdy Uber využívají lidé jako alternativu k hromadné dopravě. Večer jsou ještě zákazníci tak do půlnoci, do jedné a pak je to už mrtvé,“ řekl.

Dobrovolné roušky?

Taxi služba u letiště Václava Havla v Praze disponuje rouškami a její automobily procházejí dezinfekcí. Šoféři mít zakrytá ústa a nos nemusejí, ale letištní taxíkáři jsou z hlediska rizika infekce vzhledem k přijíždějícím cizincům z celého světa velmi ohrožení. Podle jejich slov se ale zatím nikdo koronavirem nenakazil. 

"Když si to zákazník přeje a sám ji má na ústech a nose, tak si ji samozřejmě bez debat nasadíme také. Řada klientů, když přistanou, ale naopak uvítá, že si ji v taxíku mohou sundat,“ vysvětlil pětačtyřicátník v bílé košili před bílou škodovkou.

Dle jeho názoru má takové opatření smysl a funguje, když je založené na dobrovolnosti a vzájemné ohleduplnosti. "Jestli to zase někdo nařídí, a přitom zákazník si ji nebude chtít nasadit, tak já ji také sundám. O rouškách se pořád tolik mluví, ale přitom lidi mají úplně jiné starosti,“ uzavřel za souhlasného přikyvování svých kolegů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda po tragédii na D1 u Brna je 2,5 milionu, příčina nehody se stále…

24.09.2020 12:44 Materiální škoda po středeční tragické nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na okraji Brna je…

Alarmující zjištění: Kolik mostů na silnicích nižších tříd je v havarijním…

24.09.2020 11:51 Aktualizováno V České republice se od roku 2004 téměř zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na…

České dráhy nemusí vracet státu 7 miliard, potvrdil soud

23.09.2020 18:46 České dráhy nemusejí vracet státu víc než sedm miliard korun, které dostaly v roce 2008 za převod…

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 17:02 Aktualizováno Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama