Vykolejený vlak u Lázní Kynžvart se podařilo odstranit, škody jdou do milionů

Poškozený vlak RegioNova, který ve středu vykolejil u Lázní Kynžvart na Chebsku, se již podařilo z místa nehody odstranit. Mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová ČTK řekla, že se nyní pracuje na obnovení poškozené trati. Provoz by podle webu Českých drah měl být obnoven v 20:00. Doprava je nahrazena autobusy.

V Lázních Kynžvart vykolejil ve stanici vlak, dva lehce zranění
doporučujeme

"Poškozený vlak byl po kolejích odtažen pomocí jiného vlaku do depa v Plzni," řekla Rajnochová. Škody na vlaku jsou předběžně odhadnuty na dva miliony korun. Celkem škody zatím činí 5,5 milionu korun.

Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše jsou poškozené výhybky i pražce. Práce na obnovení trati potrvají minimálně do odpoledne.

Vlak Regionova vykolejil u Lázní Kynžvart ve středu odpoledne. Osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze "Stůj". Poškodil výhybky a následně oba vozy vykolejily. Ve vlaku jelo pět cestujících, několik osob se lehce zranilo. Tou dobou měl stanicí projíždět i vlak Pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a Pendolino včas zastavilo. Cestující z Pendolina museli hasiči dopravit zpátky na stanici, nikdo z nich se nezranil.

Vyšetřování nehody mezitím pokračuje, a to jak ze strany policie, tak Drážní inspekce. Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela na místě jednu osobu. Policie vyšetřuje nehodu jako podezření z obecného ohrožení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Pražská integrovaná doprava dostane nový design, opozice nešetří kritikou

03.08.2020 15:25 Autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID)…

U Lovosic hořel kamion, dálnice D8 byla několik hodin uzavřena

03.08.2020 13:27 Aktualizováno Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany byla u Lovosic od noci téměř deset hodin…

Pendolino má jezdit až do Karlových Varů, kraj se předběžně dohodl s…

03.08.2020 11:07 Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama