Na trati Praha - Beroun byla výluka, strojvedoucí poškodil trakční vedení

Porucha trakčního vedení dnes zastavila na téměř pět hodin provoz mezi Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha - Beroun. Některé vlaky byly odřeknuty nebo jezdily odklonem a regionální spoje v omezeném rozsahu nahradily autobusy.

Vlaky
doporučujeme

Vyplývá to z informací na webu Českých drah a vyjádření mluvčí Správy železnic Nely Friebové pro ČTK.

"Mezi Prahou Radotínem a Dobřichovicemi strojvedoucí, kteří úsekem projíždějí, mají stáhnout sběrač, protože je tam beznapěťový úsek, ale strojvedoucí na to zapomněl a poškodil trakční vedení," uvedla Friebová k události, která se stala krátce před 08:00. Na trať se vlaky vrátily podle ČD před 13:00.

Na železničním přejezdu mezi obcemi Sedlejov a Mysliboř na Jihlavsku se dnes ráno srazil osobní vlak s osobním autem. Řidič auta zastavil příliš blízko kolejí, vlak auto zachytil. Při kolizi se nikdo nezranil. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Vlaky v tomto úseku nejezdily skoro tři hodiny. Provoz na trati Kostelec u Jihlavy - Slavonice byl podle Českých drah obnoven v 8:45.

Nehoda se stala před 6:00. Osobní vlak mířil ve směru na Třešť. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Dechové zkoušky řidiče i strojvedoucího byly podle Čírtkové negativní. "Řidič zastavil před železničním přejezdem tak blízko, že se dostal do jízdní dráhy vlaku, který ho při projíždění zachytil," řekla Čírtková. Nehoda podle ní blokovala jen málo vytíženou komunikaci.

U Blatné na Strakonicku se dopoledne na železničním přejezdu srazily vlak a osobní auto. Řidič automobilu utrpěl těžké zranění, zřejmě vjel na koleje na červenou. Před 13:00 se srazilo osobní auto s vlakem také na přejezdu u Loučovic na Českokrumlovsku, nikdo se nezranil, provoz je tam zastavený. ČTK to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Řidiče od nehody u Blatné záchranáři letecky přepravili do nemocnice.

Nehoda u Blatné se stala po 10:00 na přejezdu v obci Mačkov. Ve vlaku cestovalo přibližně deset lidí, nikdo z nich se nezranil. Při havárii vznikla materiální škoda asi 650.000 korun. Také provoz na trati mezi Strakonicemi a Březnicí je po nehodě přerušený.

Další auto s vlakem se pak ve 12:55 srazilo u Loučovic, silnice je neprůjezdná. Provoz na trati Český Krumlov - Rybník je zastavený. Při této srážce se nikdo nezranil.

"Řidič dodávky brzdil před přejezdem, bylo to lehké ťuknutí motorovou soupravou. Ve vlaku jelo 19 lidí, nikdo se nezranil. Zkouška na alkohol byla negativní," řekl Bajcura. Jak dodal, na stejném přejezdu se nedávno srazilo s vlakem jiné auto, spolucestující z vozidla zemřela.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smartwings vrátil do provozu Boeing 737 MAX

25.02.2021 19:10 Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8.…

Dálniční kontroly tento týden odhalily 1200 aut bez známky

25.02.2021 12:39 Policisté a celníci tento týden při kontrolní akci na dálnicích zastavili zhruba 1200 motoristů,…

Dopravci vybaví zaměstnance respirátory, cestující na ně už upozorňují

22.02.2021 15:14 Dopravci jsou na zpřísnění podmínek cestování připraveni. Své zaměstnance vybaví respirátory a…

Rozvadov je bez kolon, na Folmavě je fronta 2,5 km

22.02.2021 08:38 Dálniční hraniční přechod Rozvadov je dnes ráno průjezdný bez kolon. Kvůli testování řidičů kamionů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama