Důchodci, pozor. Nastává změna ve vyplácení penzí

Ve třech případech se kvůli vánočním svátkům mění výplatní termíny důchodů. Někteří důchodci tak dostanou poslední důchod v současné výši již o tři dny dříve, od ledna se státem placená částka zvyšuje.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie

Vybraní důchodci nedostanou prosincový důchod jako dárek pod vánoční stromeček, ale již dříve. Některým totiž výplatní termín připadal přesně na Štědrý den, z důvodu vánočních svátků se však termíny posouvají dopředu a důchodci se svých peněz dočkají již v druhé polovině příštího pracovního týdne.

První výplatní termín bude namísto čtvrtka 20. prosince už o den dříve, tedy 19.12. , ten sobotní (22.12.) se pak přesune na jeho původní místo ve čtvrtek. Jako poslední si v pátek 20.12. půjdou pro důchody lidé, jejichž původní termín spadal přesně na Štědrý den.

„Změna výplatních termínů se týká pouze dávek důchodového pojištění, tedy důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních,“ upozorňuje Česká správa sociálního zabezpečení.

Běžně jsou výplatními termíny sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci, ČSSZ vyplácí důchody na osobní účty, prostřednictvím České pošty i osobně v zařízeních sociálních služeb s celoročním pobytem. V loňském roce provedla přes 2,8 milionu transakcí.

Prosincové důchody jsou jako poslední vypláceny v nynější výši. Od 1. ledna 2019 by měly průměrně vzrůst až o 900 korun.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchody? Systém je neudržitelný, Maláčová představí komisi pro reformy

12.01.2019 10:34 Nová důchodová komise, která by měla projednávat návrhy případných změn v systému penzí, by se…

Stát chystá velkou revizi sociálních dávek. Co všechno se změní?

08.01.2019 16:51 Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá revizi systému sociálních dávek. Výsledky by měly být…

ANO převálcovalo ČSSD: Návrh na zvýšení životního minima neprošel

07.01.2019 20:04 Aktualizováno Sociální demokraté ve vládě zvýšení životního minima o 380 korun neprosadili. Návrh ministryně…

Důchodci, máte se na co těšit. Máte mít mnohem víc peněz, vláda je ale…

06.01.2019 22:16 Aktualizováno Od ledna letošního roku dostali všichni Češi, kteří pobírají nějakou formu důchodu, více peněz. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama