Důchodci, pozor. Nastává změna ve vyplácení penzí

Ve třech případech se kvůli vánočním svátkům mění výplatní termíny důchodů. Někteří důchodci tak dostanou poslední důchod v současné výši již o tři dny dříve, od ledna se státem placená částka zvyšuje.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vybraní důchodci nedostanou prosincový důchod jako dárek pod vánoční stromeček, ale již dříve. Některým totiž výplatní termín připadal přesně na Štědrý den, z důvodu vánočních svátků se však termíny posouvají dopředu a důchodci se svých peněz dočkají již v druhé polovině příštího pracovního týdne.

První výplatní termín bude namísto čtvrtka 20. prosince už o den dříve, tedy 19.12. , ten sobotní (22.12.) se pak přesune na jeho původní místo ve čtvrtek. Jako poslední si v pátek 20.12. půjdou pro důchody lidé, jejichž původní termín spadal přesně na Štědrý den.

„Změna výplatních termínů se týká pouze dávek důchodového pojištění, tedy důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních,“ upozorňuje Česká správa sociálního zabezpečení.

Běžně jsou výplatními termíny sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci, ČSSZ vyplácí důchody na osobní účty, prostřednictvím České pošty i osobně v zařízeních sociálních služeb s celoročním pobytem. V loňském roce provedla přes 2,8 milionu transakcí.

Prosincové důchody jsou jako poslední vypláceny v nynější výši. Od 1. ledna 2019 by měly průměrně vzrůst až o 900 korun.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zatím nechválila zvýšení důchodů, objevil se zádrhel

25.03.2019 16:59 Aktualizováno Vláda zatím neschválila zvýšení důchodů na příští rok. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) platí,…

Zvýšení rodičovské? Maláčová předloží vládě tři návrhy

25.03.2019 15:33 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) přinese příští týden na jednání vlády návrhy na zvýšení…

Jak to bude s rodičovskou? Vládní koalice rozhodne do konce května

25.03.2019 14:36 Aktualizováno Koalice bude znovu jednat o podobě navýšení rodičovského příspěvku. Rozhodne o ní pak do konce…

O kolik si důchodci polepší? Vláda projedná zásadní změnu penzí

23.03.2019 11:04 Vláda bude v pondělí projednávat návrh důchodové novely, díky níž by se od ledna příštího roku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama