Peksa si dál vyřizuje účty s Volným z SPD: Hulvátství, jedná daleko za hranicí lidskosti, zlobí se Pirát

Mezi oběma politiky se rozhořel spor o nemovitosti, které Lubomír Volný (SPD) pronajímá. Mikuláš Peksa (Česká pirátská strana) ho konfrontoval s tím, že SPD kritizuje obchod s chudobou a sám poslanec pronajímá byty v sociálně vyloučené lokalitě.

Přidejte svůj názor 89 komentářů

Mikuláš Peksa (Piráti)
doporučujeme

Dlouhodobě nevyřešený problém jsou socální dávky na bydlení. Politické strany se takřka předhánějí v řešení problému, ovšem v realitě je dál možné pronajímat lidem byty a inkasovat mnohdy vysoké nájemné, které nemajetným posílá stát. 

Ve svém programu o problému hovoří i SPD Tomia Okamury, ovšem poslanec strany Lubomír Volný ve vyloučené lokalitě v Ostravě pronajímá byty, na jejichž nájmy pobírají nájemníci sociální dávky na bydlení. Tuto praxi na půdě poslanecké sněmovny zkritizoval pirátský poslanec Mikuláš Peksa. Volný kontroval prohlášením, že nájemníkům ukončí smlouvy a ať se o ně stará jeho kolega z dolní komory parlamentu Peksa.

Ten se rozhodl celý spor a jeho průběh připomenout. "Jak to celé bylo… Vzhledem k tomu, jak útočně a hulvátsky se chová poslanec Lubomír Volný (SPD), jsem se rozhodl zrekapituolvat celou situaci ohledně jeho obchodu s chudobou v Ostravě," uvedl Peksa na Facebooku s odkazem na Volného výzvu v poslanecké sněmovně, že je ochoten si spory jít vyřídit mimo budovu poslanecké sněmovny s vyhrnutými rukávy.

Pochopení však u pirátského poslance nenašel. "Jeho jednání je velmi daleko za hranicemi lidskosti, a tak jsme se okamžitě společně s ostravskými Piráty rozhodli těmto rodinám zajistit alespoň základní pomoc. Pan Volný bohužel odmítl poskytnout jakékoliv informace o nájemnících, ale i tak se nám podařilo s některými z nich spojit a dohodnout se na dalším postupu," píše na sociální síti. 

Loading...
Vstupte do diskuze (89)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zůstanou Češi bez dávek? Ministerstvo stále nemá provozovatele systému

19.09.2019 17:31 Ministerstvo práce začalo s přípravou výběrového řízení na dodavatele, který by od roku 2021…

Dávky na bydlení: Udělá stát radikální řez? Návrh připraví nová komise

19.09.2019 17:05 Návrh budoucí podoby dávek na bydlení má do konce listopadu připravit nová komise, kterou povede…

Důchody v Česku se budou měnit? Maláčová má nový plán

19.09.2019 11:00 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chystá změnu důchodů. Minimální penze by se…

Maláčová vybojovala pro důchodce 900 korun navíc? Je to úplně jinak,…

18.09.2019 00:38 Aktualizováno Čeští senioři by si měli od příštího roku polepšit. Poslaneckou sněmovnou prošel návrh, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama