Peksa si dál vyřizuje účty s Volným z SPD: Hulvátství, jedná daleko za hranicí lidskosti, zlobí se Pirát

Mezi oběma politiky se rozhořel spor o nemovitosti, které Lubomír Volný (SPD) pronajímá. Mikuláš Peksa (Česká pirátská strana) ho konfrontoval s tím, že SPD kritizuje obchod s chudobou a sám poslanec pronajímá byty v sociálně vyloučené lokalitě.

Přidejte svůj názor 89 komentářů

Mikuláš Peksa (Piráti)

Dlouhodobě nevyřešený problém jsou socální dávky na bydlení. Politické strany se takřka předhánějí v řešení problému, ovšem v realitě je dál možné pronajímat lidem byty a inkasovat mnohdy vysoké nájemné, které nemajetným posílá stát. 

Ve svém programu o problému hovoří i SPD Tomia Okamury, ovšem poslanec strany Lubomír Volný ve vyloučené lokalitě v Ostravě pronajímá byty, na jejichž nájmy pobírají nájemníci sociální dávky na bydlení. Tuto praxi na půdě poslanecké sněmovny zkritizoval pirátský poslanec Mikuláš Peksa. Volný kontroval prohlášením, že nájemníkům ukončí smlouvy a ať se o ně stará jeho kolega z dolní komory parlamentu Peksa.

Ten se rozhodl celý spor a jeho průběh připomenout. "Jak to celé bylo… Vzhledem k tomu, jak útočně a hulvátsky se chová poslanec Lubomír Volný (SPD), jsem se rozhodl zrekapituolvat celou situaci ohledně jeho obchodu s chudobou v Ostravě," uvedl Peksa na Facebooku s odkazem na Volného výzvu v poslanecké sněmovně, že je ochoten si spory jít vyřídit mimo budovu poslanecké sněmovny s vyhrnutými rukávy.

Pochopení však u pirátského poslance nenašel. "Jeho jednání je velmi daleko za hranicemi lidskosti, a tak jsme se okamžitě společně s ostravskými Piráty rozhodli těmto rodinám zajistit alespoň základní pomoc. Pan Volný bohužel odmítl poskytnout jakékoliv informace o nájemnících, ale i tak se nám podařilo s některými z nich spojit a dohodnout se na dalším postupu," píše na sociální síti. 

Vstupte do diskuze (89)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se sesypali na Maláčovou. Hodila rodiče přes palubu?

20.03.2019 14:19 Debaty o tom, koho se bude týkat zvýšení rodičovského příspěvku na celkovou čásku 300 000 Kč,…

Sliby o navýšení rodičovské vzaly za své: Ojedinělý paskvil, nebo symptom…

20.03.2019 14:09 Komentář Radima Červenky - Rodiče vychovávající malé děti měli důvod k radosti. Vláda oznámila…

Rodičovský příspěvek vyvolal vášně: Slíbili jste nám peníze, počítali jsme…

19.03.2019 11:32 Aktualizováno Vládní koalice ohlásila navyšování sociálních dávek. Důchodci se mohou těšit na navýšení penzí z…

Důchody se zvýší o 900 korun. Rodiče miminek dostanou 300 tisíc, rozhodla…

18.03.2019 23:53 Aktualizováno Důchody by se měly od příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun. Od ledna se zvýší také rodičovský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama