Důchodci, pozor. Svátky letos devětkrát posunou termín výplaty penzí

Státní svátky a ostatní svátky stanovené zákonem letos devětkrát ovlivní termín výplaty důchodů. Osmkrát budou důchody vyplacené dříve. O den se zpozdí pouze ty, jejichž výplata připadá na Velikonoční pondělí. Změny se týkají důchodů starobních, invalidních i pozůstalostních. ČTK o tom dnes informovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Stáří, ilustrační fotografie
doporučujeme

V šesti případech se termín výplaty posune o jeden den, ve třech případech o dva dny. Termín ze soboty 20. dubna, která je mezi Velkým pátkem a Velikonoční nedělí, se posune na čtvrtek 18. dubna. Důchody, jejichž výplatní termín připadá na 6. červenec, budou vypláceny už ve čtvrtek 4. července. V závěru roku se pak termín z neděle 22. prosince přesune na pátek 20. prosince.

Důchody vyplácí ČSSZ buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu bydliště. Důchody se vyplácejí dopředu v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje i výplaty důchodů do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem, kam se důchody vyplácejí 15. den v měsíci.

Na konci loňského roku ČSSZ vyplácela 1,874.732 důchodů na osobní účty, 973.508 jich bylo doručeno poštou a 29.397 výplat mířilo do zařízení sociálních služeb.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchody? Třetí pilíř spoření na stáří není efektivní, oznámila komise

24.05.2019 13:05 Třetí pilíř spoření na stáří není efektivní a měl by se upravit, shodla se dnes důchodová komise.…

Škrty peněz na sociální služby? Maláčová chce zvláštní jednání vlády

23.05.2019 18:47 Aktualizováno Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) chce, aby se v příštích dnech kvůli chybějícím dvěma…

Maláčová pošle navíc 85 miliónů na sociální péči

23.05.2019 18:10 Aktualizováno Ministerstvo práce je připraveno na sociální práci ve městech a obcích uvolnit ještě 85 milionů…

Vláda chce osekat sociální služby, opozice chystá mimořádnou schůzi…

22.05.2019 14:07 Opoziční strany chtějí svolat mimořádnou schůzi Sněmovny a řešit na ní nedostatek peněz na sociální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama