ÚP: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo!

Praha - Ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) od ledna zahájil svou sociální reformu a mimo jiné převedl veškerou agendu vyplácení dávek na úřady práce. Ty jsou tak nyní vytížené na maximum. Včera se na serveru Týden.cz objevila šokující zpráva, že několik zaměstnanců kvůli extrémní zátěži zemřelo. To však rázně popírá generální ředitelství Úřadu práce ČR.

Přidejte svůj názor

371

Mnozí pracovníci úřadů jsou z nastálé situace zoufalí. "Nejsme schopni řádně naplňovat naše zákonné cíle," píší ve svém prohlášení zaměstnanci z Ostravy a Litoměřic. "Naplnily se nejhorší scénáře," dodávají.

Vše završila zpráva, že jeden ze zaměstnanců úřadu zemřel. "S lítostí vám oznamuji, že vyčerpávající tempo posledních dnů nepřežil náš kolega informatik z úřadu práce v Přerově. Viz parte v příloze. Zemřel 1. 1. 2012 ve věku 45 let," uvedla MF DNES. A úřednice Eva Machačová serveru Týden.cz posléze řekla, že podle jejích informací jsou už i další dvě oběti.

To ovšem rozčílilo vedení Úřadu práce ČR. "Toto kategoricky odmítáme a považujeme podobné argumenty našich zaměstnanců za neetické," uvedl mluvčí úřadu Jiří Reichl.

Proti zavádějícím informacím uvedeným na Týden.cz se ohradil i generální ředitel Jiří Kubeša: "Titulek „Úřady práce: Drábek rozvrátil naši práci, několik úředníků prý zemřelo“ považuji téměř za šíření poplašné zprávy."

A objasnil, jak to s úmrtími skutečně je. "Při včerejším jednání se zástupci odborářů v Litoměřicích jsem jasně řekl, že jimi zmiňované úmrtí našeho kolegy z Přerova nemá s výkonem práce na Úřadu práce nic společného. Fatální následky pro něj měl zanedbaný žaludeční vřed. Navíc na kontaktním pracovišti pracoval na půl úvazku a nebyl mezi kolegy, kteří se podíleli na testování nového softwaru, tudíž jeho skon nemůže být spojován s nasazováním nových aplikací. Je mi velice líto, že tuto tragickou událost používají někteří zaměstnanci jako argument," prohlásil pobouřeně.

Zároveň dodal, že úřady mají nyní mnohem více práce a zaměstnanci pracují mnohem více než dříve, aby všem příjemcům vyplatili sociální i další dávky. Ale podle něho se vše zvládne. "Jsem přesvědčen o tom, že 1,5 milionu dávek, které máme v lednu vyplatit, bude vyplaceno včas. Již nyní jich je vyplaceno přes 90%," dodal Kubeša.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci, pozor. Nastává změna ve vyplácení penzí

14.12.2018 11:51 Ve třech případech se kvůli vánočním svátkům mění výplatní termíny důchodů. Někteří důchodci tak…

Změna valorizace důchodů? Poslanci se obrátili na Ústavní soud

12.12.2018 15:21 Poslanci Pirátů, SPD a lidovců požádali Ústavní soud, aby zrušil část zákona o důchodovém pojištění…

Místo poukázek na živobytí opět peníze. Zeman podepsal výjimky pro některé…

11.12.2018 13:44 Některé skupiny chudších lidí už nebudou dostávat část příspěvku na živobytí v poukázkách, ale…

Maláčová podpořila posílení dotací na sociální služby

09.12.2018 15:42 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) podporuje navrhovaný přesun 200 milionů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama