Drábek: Úřady práce v lednu vyplatily všechny dávky

Praha - Úřady práce stihly v lednu vyplatit všechny dávky. Z chyb, které se v průběhu ledna objevily, vyvodí ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) důsledky, řekl na středeční tiskové konferenci šéf rezortu Jaromír Drábek (TOP 09).

Přidejte svůj názor

Jaromír Drábek (TOP 09), ministr práce a sociálních věcí

"Vyplatili jsme všechny dávky, tedy sto procent. Pokud by se se mnou na podzim Zdeněk Škromach skutečně vsadil, že je vyplatit nestihneme, dnes by prohrál," řekl novinářům Drábek.

Zároveň přiznal, že systém v lednu vykázal některé chyby, na jejich nápravě se ale podle ministra pracuje. "Při rozběhu tak složitého systému, který obsluhuje 8,5 tisíce zaměstnanců, se vždy objeví řada chyb a nedostatků. Z předběžných analýz a z chyb vyvodím konkrétní odpovědnost, a to jak na ministerstvu, tak na Úřadě práce ČR, a to včetně personální odpovědnosti," dodal ministr. Tyto postihy by se měly týkat zejména vyšších manažerů a podle ministra by jim mohly hrozit jak pokuty, tak ztráta místa.
 
Drábek znovu připomněl, že systém ministerstvo přenastavovalo kvůli úsporám, ale také pro zvýšení pohodlí klientů. "Tím, že jsme sloučili výplatu z tří institucí do jedné, přibližujeme agendu občanům," dodal s tím, že sjednocením struktury úřadů práce ušetří stát ročně 200 milionů, sjednocením místa vyplácení potom ještě 800 milionů. Dalších 200 milionů úspor v letošním a ještě větší úspory v letech příštích si potom rezort slibuje od zrušení monopolu jedné firmy na software.

Ministr také znovu potvrdil, že bude o přechodu na nový systém informovat koaliční partnery, aby nedocházelo ke zkreslování informací.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maláčová podpořila posílení dotací na sociální služby

09.12.2018 15:42 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) podporuje navrhovaný přesun 200 milionů…

Slovenští důchodci jsou v Česku bez peněz. Mají se ještě hůř než naši

03.12.2018 17:54 Slovenští důchodci, kteří žijí v Česku a mají slovenskou penzi, by v budoucnu mohli začít pobírat…

Z třetího pilíře důchodů letos uteklo 17 tisíc lidí. Připojištění…

02.12.2018 10:38 Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci třetího…

Vyplácení dávek zachráněno. MPSV prodloužilo smlouvu s firmou OKsystem

29.11.2018 15:21 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) dnes prodloužilo smlouvu na informační systém pro…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama