Drábkův DONEZ buzeruje nezaměstnané. Müllerová v tom pokračuje a dostala ultimátum!

Praha – Jestli ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová /TOP09/ nezruší povinnou docházku nezaměstnaných (DONEZ), pak ombudsman Pavel Varvařovský podá žalobu. Strana zelených stojí na jeho straně.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ludmila Müllerová /TOP 09/
doporučujeme

DONEZ zavedl v roce 2011 exministr Jaromír Drábek /TOP09/. Spočívá v povinném hlášení nezaměstnaných na pobočkách České pošty, ze kterého omlouvá snad jen smrt. Přitom na České poště jim není poskytnuta žádná nabídka práce. Mnozí lidé označují DONEZ za „buzeraci" a Varvařovský je chápe. Jestli po Novém roce Müllerová DONEZ nezruší, čeká ji soud kvůli žalobě na ochranu veřejného zájmu.

S tímto se ztotožňuje i předseda Zelených Ondřej Liška. "DONEZ je v přesné linii opatření, která šikanují lidi, jež se dostali do problémů. Je stejně nemorální jako zavedení sKaret, které snad budou zrušeny, nebo bezplatné veřejné služby, jejíž povinnost nedávno zrušil Ústavní soud,"tvrdí.

Systém byl zřízen proto, aby kontroloval nezaměstnané, zda nepracují načerno. Placen je ze státního rozpočtu. Drábek ale nezajistil, aby na České poště byla těmto lidem nabízena i pracovní místa. „To není ničím přínosné, je to cílené ponižování lidí. Prostředky z programu by měly být využity na efektivní pomoc při hledání zaměstnání, nikoli na státní šikanu. Nezaměstnanému navíc nikdo neuhradí náklady spojené s tím, že se na Českou poštu musel nějak dopravit," uvádí Eva Tylová, členka předsednictva Strany zelených.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi půjdou do důchodu dřív? Vláda řekla, kdy se někteří z nás dočkají

09.12.2019 22:00 Aktualizováno Pracovníci v náročných profesích by mohli od roku 2023 chodit do penze dřív než ostatní. Počítá s…

Důchody: Do třetího pilíře letos přibyly tisíce lidí

08.12.2019 10:51 Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci třetího…

Důchodci, pozor. Jak to bude s výplatou penzí o Vánocích a v lednu?

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Výplatní termíny důchodů se už tradičně koncem letošního a začátkem příštího roku posunou.…

Stát možná začne odebírat dávky za přestupky

03.12.2019 19:27 Chudší lidé, kteří spáchají tři závažné přestupky, možná přijdou na čtvrt roku o dávky v hmotné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama