Müllerová vymýšlí překvapení: povinné využití "soc-karet"!

Praha - Ministryně práce Ludmila Müllerová /TOP09/ hledá novou koncepci sKaret. Mají být povinné pro všechny, ale pouze jako identifikační nástroj. Z projektu už pomalu couvá Česká spořitelna a teď smrtelnou ránu dal tomuto projektu Bohuslav Sobotka /ČSSD/.

"Drábkova" sociální karta
doporučujeme

Ludmila Müllerová přišla s návrhem, že sKarta bude povinná identifikační karta. Každý držitel se pak bude moci rozhodnout, zda ji bude využívat i s účtem u České spořitelny, která karty provozuje.

To banku naštvalo, jelikož tím by se projekt stal pro ně nevýdělečný. Většina držitelů sKaret si totiž nyní nechává dávky přeposílat na účet u konkurenční banky a je jasné, že by si účet u České spořitelny zřídit nenechali.

Šéf opozice Bohuslav Sobotka teď jasně prohlásil, že projektu sociální karty zvoní umíráček. "Drábkovi pohrobci by už měli přestat prodlužovat agonii tohoto mimořádně "vypečeného" projektu. Dopadne stejně jako jiné Drábkovy arogantní a necitlivé experimenty. Po volbách bude zrušen," prohlásil rezolutně.

ČSSD bude přitom s největší pravděpodobností sestavovat příští vládu, tudíž je toto prohlášení předsedy ČSSD nutno brát jako předvolební slib, který dojde naplnění.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růst penzí nad valorizaci navýší výdaje o 100 miliard korun

13.06.2021 16:40 Růst penzí nad zákonnou valorizaci z posledních let znamená pro příští rok navýšení výdajů na…

Lidí s exekucí na důchod ubývá, v březnu jich bylo přes 72 tisíc

12.06.2021 07:51 V posledních dvou letech v Česku ubývá lidí s exekucí na starobní, invalidní či pozůstalostní…

Asociace krajů bude žádat přehodnocení podmínek dotací do sociální oblasti

11.06.2021 17:46 Asociace krajů ČR (AKČR) bude požadovat přehodnocení podmínek evropských dotací na sociální…

Vláda schválila navýšení penzí o 300 korun nad rámec valorizace

31.05.2021 17:32 Aktualizováno Starobní, invalidní a pozůstalostní důchody by se mohly v lednu po zákonné valorizaci zvýšit ještě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama