Důchodci, pozor. Jak to bude s výplatou penzí o Vánocích a v lednu?

Výplatní termíny důchodů se už tradičně koncem letošního a začátkem příštího roku posunou. Prosincové důchody dostanou lidé dříve, naopak důchody s termínem výplaty 2. ledna mohou být v některých případech připsány na účet až o den později. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Důchody, které mají být vyplaceny na Štědrý den, budou vyplaceny už v pondělí 23. prosince. Důchody s termínem výplaty 22. prosince vyplatí ČSSZ o dva dny dříve, tedy v pátek 20. prosince, a důchody s výplatním termínem 20. prosince o den dříve.

Peníze určené na výplaty důchodů v roce 2020 může ČSSZ čerpat až ve čtvrtek 2. ledna, proto i důchody se splatností 2. ledna může poukázat prostřednictví České národní banky na účty klientů, kteří si zvolili bezhotovostní výplatu, nejdříve v tento den.

"Toto každoroční mimořádné opatření související s přelomem roku může znamenat, že někteří klienti budou mít příslušnou částku na svém účtu výjimečně v pátek 3. ledna," uvedla správa. Důchody se splatností 2. ledna vyplácené prostřednictvím České pošty budou řádně v termínu.

Změna výplatních termínů se týká pouze dávek důchodového pojištění, tedy důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních. K letošnímu 30. září vyplácela ČSSZ téměř 3,5 milionu důchodů, pobíralo je 2,9 milionu důchodců.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna v důchodech: Lidé budou odcházet do penze dříve

19.01.2020 17:44 Koaliční strany se dohodly na tom, že by za každých deset let práce v náročném povolání měli lidé…

Ekonomové prozradili, jak se mít v důchodu dobře. Lidem se to líbit nebude

18.01.2020 22:14 Aktualizováno Vyžít se současnou výší důchodů je navzdory neustálému zvyšování těžké. Lidé by si proto měli…

Mela kolem důchodů: Babiš si podal komisi, ve hře jsou i komunisté

17.01.2020 22:10 Aktualizováno Komunisté se zapojí do diskuse o plánovaných změnách systému důchodů. Předseda KSČM Vojtěch Filip…

Kdy budeme odcházet do důchodu? Experti varují před pádem hranice 65 let

17.01.2020 22:10 Aktualizováno Ministerstvo práce má každých pět let připravit zprávu, jak se doba dožití a důchodový systém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama