Kde vzít peníze na růst penzí? Trikolóra představila návrh

Hnutí Trikolóra připravilo novelu zákona, podle které by zaměstnanci mohli přispívat na důchody svým blízkým jedním procentem z hrubé mzdy. Tyto peníze by se jim odečetly z daní. Zástupci hnutí návrh představili na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Podle garanta hnutí pro oblast práce a sociálních věcí a předsedy Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásy by se jednalo o dobrovolné rozhodnutí, zda daně ze mzdy lidé zaplatí státu, nebo je uvolní jako příspěvek na důchod blízkým osobám, například rodičům či prarodičům.

Trikolóra chce návrh zákona, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, předložit na nejbližším jednání Sněmovny.

Podle ekonomky a poradkyně Trikolóry Markéty Šichtařové by výdaje na navrhované opatření ze státního rozpočtu a ostatních veřejných rozpočtů nepřesáhly tři miliardy korun ročně.

"Náš návrh také pomáhá matkám, které mají v průměru nižší důchody, protože vychovávaly děti a nepřispívaly tolik do systému. Jejich děti jim to mohou na stáří díky našemu návrhu vrátit," uvedl předseda hnutí Václav Klaus mladší.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve zrušeném 2. pilíři jsou stále peníze. Nevyzvedlo si je téměř 2000 lidí

21.02.2020 13:35 Téměř 2000 lidí si stále nevyzvedlo peníze ze zrušeného druhého pilíře penzijního připojištění.…

13. důchod: Proč ho na Slovensku dostanou a čeští důchodci ne?

20.02.2020 22:01 Aktualizováno Slovensko by mělo ještě letos začít vyplácen seniorům takzvaný 13. důchod. Spekulovalo se o něm i v…

Úřady práce manipulují s dávkami. Lidem nepomáhají a neříkají pravdu

19.02.2020 22:35 Aktualizováno Se závažným zjištěním přišel pořad České televize 168 hodin. Podle jeho informací některé úřady…

Češi se chtějí mít v důchodu dobře. Průzkum ukázal, kolik si šetří

19.02.2020 14:03 Počet účastníků doplňkového penzijního spoření, které nahradilo od roku 2013 penzijní připojištění,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama