Maláčová vybojovala pro důchodce 900 korun navíc? Je to úplně jinak, varují experti

Čeští senioři by si měli od příštího roku polepšit. Poslaneckou sněmovnou prošel návrh, podle kterého dostanou důchodci v průměru 900 korun navíc. příslušný zákon o důchodovém pojištění už odepsal i prezident Miloš Zeman. Jenže jak varují někteří politici, vláda se chlubí něčím, co není její zásluha.

Přidejte svůj názor 84 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Důchodci dostanou od začátku roku přidáno běžně podle zákona o polovinu růstu reálných mezd a o růst cen za sledované období. K tomu získají všichni do procentní části důchodu, v níž se odrážejí odpracované roky a výdělek, ještě doplatek. Ten odpovídá u průměrné penze rozdílu mezi slíbeným navýšením o 900 korun a přidáním podle zákona.

O tom, kdo se o zvýšení důchodů zasadil se přetahují ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a šéfka rezortu financí Alena Schillerová (za ANO).

„Už podruhé jsem vybojovala průměrné navýšení důchodů o 900 Kč‼ A to není všechno - počkejte, co má sociální demokracie pro seniory a seniorky připravené na příští rok,“ chvástala se na twitteru Maláčová.

„Příští rok opět rekordně zvedneme důchody. Průměrný důchod poroste o nádherných 900 korun. A je to tak správně, naše babičky a dědečkové si to rozhodně zaslouží,“ připisovala si zásluhy také Alena Schillerová.

Jenže obě poněkud usadil místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. Ten zareagoval právě na slova Maláčové a poukázal, že pravda je poněkud jiná. „Paní ministryně neumí počítat. “Vybojovala” pro Andreje, který si to prodá, necelé 2 stovky. 700 Kč je dané automatickou valorizací,“ zdůraznil.

Kritický je také Michal Bláha, autor projektu Hlídač státu. „Politický marketing je zlo a je jedno, zda to dělá Prchal nebo Schillerová !!!! JE TO LEŽ! Jde o navýšení důchodů o 200 Kč nad rámec pravidelného zákonného navýšení důchodů,“ zdůrazňuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (84)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

13. důchody pro české seniory? Ministryně Maláčová promluvila

15.10.2019 23:01 Aktualizováno Měli by čeští senioři dostávat 13. důchody? V Polsku je zavedla vládní strana Právo a spravedlnost …

Důchodová reforma: Co se chystá na Čechy? Zazněl nový návrh

11.10.2019 13:19 Aktualizováno Důchodová komise se dnes shodla na tom, jak by mohla v Česku v budoucnu případně vypadat důchodová…

Zásadní změna v důchodech? Česko musí jednat, než bude zle

10.10.2019 19:33 Odborníci na důchodovou problematiku se začínají shodovat na změně systému penzí. Mluví o tom, že…

České důchody jsou nízké a nedůstojné? Expert prozradil, v čem je problém

08.10.2019 23:11 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce představit reformu důchodového systému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama