Výplaty důchodů se mění. Někteří Češi je dostanou později

Důchodci by se letos měli připravit na změny v termínech vyplácení důchodů. Kvůli státním svátkům se totiž některé opozdí, a to až o několik dní.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Peníze na důchody, ilustrační fotografie
doporučujeme

Důchody, jejichž výplatní termín připadá na pátek 10. dubna, budou vyplaceny už o den dříve, 9. dubna. Naopak ty, které mají výplatní termín v neděli 12. dubna, ale dorazí až v úterý 14. dubna.

Podobné to bude v květnu, kdy 2. května výjimečně nahradí datum 30. dubna. A důchodci, kteří pobírají důchod v pátek 8. května, jej obdrží už ve o den dříve ve čtvrtek.

I červencové datum čeká změna. Termín výplaty důchodů připadá na Den upálení mistra Jana Husa 6. července, bude proto posunut až na úterý 7. července. 

Česká pošta se navíc v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.

Velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. Od 2. dubna proto bude Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý.

Pošta nicméně upozornila na možnost, že pokud je důchod vyplácen na poště, může si důchodce zavolat na svoji pobočku, kde si domluví změnu formy výplaty. Pokud oznámí tuto změnu nejpozději den před výplatním dnem, důchod mu bude ve výplatní den doručen na domluvenou adresu. Dohoda na konkrétním termínu doručení může být i kdykoliv po příslušném výplatním dnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Posouvejte věk odchodu do důchodu, radí OECD Česku. Vláda dostala novou…

06.06.2020 22:19 Aktualizováno Česko dostalo od Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) analýzu k reformě…

Soud jednal o mechanismu zvyšování důchodů. Nic se nemění

03.06.2020 13:48 Termíny i mechanismus zvyšování důchodů zůstávají beze změny. Ústavní soud nevyhověl návrhu…

Čeští důchodci se mají skoro nejlépe na světě. Po pandemii to může být…

01.06.2020 22:01 Aktualizováno Český penzijní systém je podle studie Allianz, založené na datech ze 70 zemí, ve srovnání s jinými…

MPSV nepočítá se zvýšením úhrad za sociální služby od klientů

28.05.2020 20:04 Ministerstvo práce nepočítá se zvýšením ceny, kterou mohou lidé platit za sociální služby. Vyhlášku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy