Vláda přerušila jednání o opatřeních proti suchu

Praha - Vláda dnes přerušila na dva týdny projednání materiálu, který se zabývá řešením sucha a nedostatku vody. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sucho, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ministerstvo zemědělství chce dát na opatření proti suchu v příštím roce 2,4 miliardy korun, stejnou částku chce investovat každoročně do roku 2021. Soukromí investoři by měli každoročně přispět přibližně 0,7 miliardy korun.

"Dvě miliardy budeme chtít na opatření proti suchu, detaily upřesníme pravděpodobně až po 1. červenci tohoto roku," řekla již dříve ČTK bez dalších podrobností mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

V rámci připomínkového řízení MZe nevypořádalo připomínky ministerstva životního prostředí (MŽP). MŽP se například nelíbí, že materiál nezohledňuje dotační programy v jeho gesci. To byla také podle ministra zemědělství Mariána Jurečky (KDU-ČSL) důvod odložení materiálu. "Tento materiál jsem se rozhodl přerušit, abychom vypořádali rozpory s ministerstvem životního prostředí a abychom si nastavili hranici, co budeme financovat z národních zdrojů a co z fondů EU. Prioritou je vyčerpat na to nejdříve peníze právě z fondů," uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr.

Podle materiálu, který má ČTK k dispozici, uvažuje ministerstvo zemědělství o třech etapách podpory. První skončí v roce 2021, druhá v roce 2027 a třetí v roce 2033. "Finanční nároky činí v první etapě programů ročně celkem zhruba 2,4 miliardy Kč ze státního rozpočtu a přibližně 0,7 miliardy Kč z vlastních zdrojů investorů. Dalšími uvažovanými prostředky financování v budoucnu jsou i evropské zdroje," píše ministerstvo v materiálu pro vládu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V bio vejcích odhalen insekticid DDT. Jak se do nich dostal? Zakázaný je…

23.08.2019 16:01 Aktualizováno Veterináři zjistili při mimořádné kontrolní akci bio produktů u jihočeského producenta ekologických…

Mela na Staromáku: Aktivisté blokovali vchod do ministerstva

23.08.2019 15:36 Aktualizováno Členové hnutí Extinction Rebellion dnes zhruba dvě hodiny blokovali vchod do ministerstva pro…

Farmářka týrala krávy hladem, tvrdí policie. Polovina stáda uhynula

23.08.2019 12:26 Úhyn téměř tří desítek krav má podle kriminalistů na svědomí osmačtyřicetiletá chovatelka skotu ze…

Jed na hraboše má další oběti, na Opavsku uhynuli čápi. Začalo vyšetřování

22.08.2019 16:25 Aktualizováno Ochránci přírody našli na Opavsku dva uhynulé čápy bílé, u nichž testy potvrdily otravu toxickým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama