Náměstkem ministra Jurečky se stal znovu Jiří Šír, neměl protikandidáta

Praha - Mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková dnes informovala, že náměstkem pro zemědělské komodity, zahraniční obchod a ekologické zemědělství na ministerstvu zemědělství se stal Jiří Šír, který se o funkci ucházel jako jediný. Nová sekce vznikla sloučením dvou sekcí, jednu z nich Šír vedl. Na ministerstvu zemědělství je nyní tak sedm odborných náměstků a jeden politický, Pavel Veselý za ČSSD.

Ministerstvo zemědělství
doporučujeme

Jaroslava Beneš Špalková, která vedla druhou ze slučovaných sekcí, se do tendru nepřihlásila. ČTK řekla, že to bylo proto, že se slučováním sekcí nesouhlasila. „Náměstkyně pro řízení sekce zahraničních vztahů byla zařazena mimo výkon služby," uvedla k tomu Ježková.

Formálně tak Beneš Špalková pod ministerstvo dále spadá a bude půl roku dostávat 80 procent platu, pokud pro ni státní tajemník na ministerstvu nenajde odpovídající pozici, nebo pokud sama neodejde.

Bývalá náměstkyně již dříve uvedla, že skutečné důvody ke slučování sekcí nezná, práce její sekce byla dlouhodobě hodnocena pozitivně. Podle dřívějšího vyjádření ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) má mít sloučení sekcí pozitivní funkční i finanční efekt. Pod sekci zahraničních vztahů spadaly podle webu ministerstva dva odbory s více než čtyřmi desítkami pracovníků.

Psali jsme:  

Na ministerstvu přitom Beneš Špalková přečkala celou řadu změn, působí na něm od roku 2001. Od roku 2012 byla náměstkyní tehdejšího ministra Petra Bendla (ODS) v úseku pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU, sekci zahraničních vztahů vedla od roku 2015.

Šír jako náměstek začal na ministerstvu pracovat loni v únoru 2016. Na ministerstvo nastoupil v roce 1998, v roce 2002 se stal ředitelem odboru pro vztahy s EU. Od roku 2003 působil jako diplomat stálého zastoupení ČR při EU, pouze mezi lety 2009 a 2011 pracoval jako poradce ministra zemědělství. V roce 2009 ho také tehdejší ministr Jakub Šebesta jmenoval do pozice předsedy skupiny pro strategické otázky zemědělství. V roce 2014 Šír kandidoval na šestém místě kandidátky ANO do europarlamentu jako nestraník.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemědělci chtějí změny nekalých praktik, změna se nestíhá projednat

31.05.2021 09:58 Členové Agrární komory ČR si přejí zákaz některých nekalých obchodních praktik, jako je například…

Polsko předběžně souhlasilo s návrhem řešení ohledně dolu Turów

24.05.2021 21:11 Aktualizováno Polsko podle českého ministerstva životního prostředí předběžně souhlasilo s návrhem řešení ohledně…

Na pultech obchodních řetězců končí 75 procent tuzemské zeleniny

24.05.2021 13:55 Většinu produkce čerstvé zeleniny tuzemští pěstitelé dodávají obchodním řetězcům, na jejichž…

Rozbor vody z Bíliny otravu nepotvrdil, za smrtí ryb stojí něco jiného

17.05.2021 15:32 Rozbor vzorků vody z řeky Bíliny, který nechal provést městský úřad v Bílině na Teplicku, odhalily,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama