Herci Hrušínskému někdo zasel řepku na pole. Kdo na to dostal dotace? ptá se

Praha - Herec Jan Hrušínský včera na svůj Facebook zveřejnil fotografii svého pole. Herec stojí uprostřed a za ním je dlouhý lán řepky olejky. "Kdopak to asi udělal? Jestlipak na to moje pole dostal dotace?" tázal se.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Řepka olejka, ilustrační fotografie
doporučujeme

Herec Jan Hrušínský, známý například z pohádky Dívka na koštěti nebo Jak se budí princezny, řeší vážný problém. Někdo mu bez jakéhokoliv povolení osel pole řepkou olejkou. Hrušínský o tom informoval ve svém příspěvku na Facebooku, kde zveřejnil fotografii, jak stojí uprostřed pole. 

"Tak hele, před lety jsem si koupil louku a pole. Pole jsem letos odmítl pronajmout. Je moje, ne? Přesto mi na něj někdo zasadil žlutou řepku. Proti mé vůli a na mém poli," napsal herec k fotografii.

"Kdopak to asi udělal? Jestlipak na to moje pole dostal dotace? Jako na všech polích v naší zemi," dodal ještě. To, zda bude problém nějak řešit, Hrušínský zatím neví.  "Ještě nevím, jak s tím naložím. Divadlo mi zabírá hodně času a nemůžu ho věnovat šmejdům, které někdo volí do parlamentu ČR. Můžu jen apelovat na lidi, aby „šmejdy“ do politiky na podzim nevolili," napsal rázně herec. 

Na koho herec naráží, se lze pouze domnívat. Řepka olejka zaplavuje česká pole od konce devadesátých let čím dál více. Podle dat českého statistického úřadu jen v roce 2016 dosahovala plocha osetá řepkou velikosti téměř 400 tisíc hektarů. Řepka olejka se využívá jako významné biopalivo.

Případ podle serveru Echo24 připomíná nedávný spor zemědělce Bohumíra Rady se společnosti Agro z holdingu Agrovert. Tomu společnost údajně zničila úrodu obilí a kukuřice na Znojemsku v roce 2015. Agro mělo zemědělci způsobit škodu v rozsahu 4 milionů korun. Plodiny Agro zničilo silným herbicidem Roundup. Podle Agra už však pozemek nepatřil do pronájmu zemědělci Radovi. Znojemská policie případ letos odložila.

Loading...
Vstupte do diskuze (85)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hraboší katastrofa. Hlodavec devastuje jih Moravy, přenáší řadu chorob

16.07.2019 16:25 Úrodu obilí na jižní Moravě letos možná víc než sucho decimují hraboši. Čtyři suché roky z…

Sucho v Česku má katastrofální následky, úrodu navíc decimují hraboši

15.07.2019 16:43 Sucho z Česka během minulého týdne mírně ustoupilo, trpí jím především severní polovina republiky.…

Mela před úřadem vlády: Aktivisté se připoutali k budově, zakročila policie

12.07.2019 16:43 Tři aktivisté z hnutí Extinction Rebellion se dnes na necelou hodinu připoutali k budově úřadu…

Češi dýchají jed: Oxid dusičitý zamořuje Prahu, Brno a Plzeň. Hrozí…

10.07.2019 13:02 Oxidem dusičitým je nejvíce znečištěno ovzduší v Praze, konkrétně v místě křížení Sokolské a Ječné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama