Fridays for Future: Čeští středoškoláci opět vyrážejí stávkovat do ulic

Studenti středních škol z celé České republiky se dnes již podruhé vydávají do ulic, aby poukázali na nedostatečnou pozornost věnovanou klimatickým změnám a životnímu prostředí. První středoškolská stávka za klima proběhla 15. března, od té doby se ale podle studentů nic nezměnilo, a proto dnes stávkují po celé republice znovu.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

V jihomoravském kraji se největší stávka studentů očekává v Brně, kde by měla začít mezi devátou a desátou hodinou dopolední a trvat by měla až do 14 hodin odpoledne. Naplánovaný je pochod městem i projevy některých studentů na Náměstí Svobody. Poté se studenti přesunou do budovy Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, kde bude sled přednášek a diskuzí pokračovat. 

Mladé studentstvo nejen v ČR, ale téměř po celé Evropě, je znepokojeno současnou situací doprovázející debatu ohledně ochrany životního prostředí a klimatu. Středoškoláci viní nejvyšší státní i unijní politiky za jejich nečinnost v otázce, která je nejen pro ně, ale i pro lidstvo jako celek, v těchto dnech životně důležitá. Proto se rozhodli jednat. Odmítají nečinně sedět ve školních lavicích a přihlížet tomu, jak politici, kteří mají rozhodnout o jejich budoucnosti, ve skutečnosti nic nedělají.

Inspirací středoškolákům po celém světe je šestnáctiletá švédská environmentální aktivistka Greta Thunbergová, která na problematiku již nějakou dobu poukazuje. Thunbergová cestuje po světě a zdůrazňuje problémy, které může neaktivita a nezájem o naši planetu zapříčinit. Tisíce studentů následují nejen všeobecně známá vědecká fakta, ale i její slova, a připojují se tak ke studentské globální stávce za klima nesoucí název "Fridays for Future". 

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlastníci lesů chtějí urychlit výplatu miliard z Marshallova plánu na boj…

16.05.2019 16:03 Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se…

TOP 09 navrhne zákon s cílem zlepšit stav českých lesů

16.05.2019 13:35 Doba pro zalesnění holin po těžbě v lesích by se měla prodloužit nejméně na pět let a lesníci by…

Polské maso na ústupu: Klesl dovoz hovězího i kuřecího masa

16.05.2019 08:59 Dovoz hovězího masa z Polska do Česka klesl meziročně za únor, březen a duben z 3492 tun na necelé…

Největší téma Evropských voleb? Nejen pro Čechy jsou rozhodující…

14.05.2019 10:06 Pro čtyři z pěti potenciálních českých voličů je před volbami do Evropského parlamentu důležité,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama