Fridays for Future: Čeští středoškoláci opět vyrážejí stávkovat do ulic

Studenti středních škol z celé České republiky se dnes již podruhé vydávají do ulic, aby poukázali na nedostatečnou pozornost věnovanou klimatickým změnám a životnímu prostředí. První středoškolská stávka za klima proběhla 15. března, od té doby se ale podle studentů nic nezměnilo, a proto dnes stávkují po celé republice znovu.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ilustrační fotografie
doporučujeme

V jihomoravském kraji se největší stávka studentů očekává v Brně, kde by měla začít mezi devátou a desátou hodinou dopolední a trvat by měla až do 14 hodin odpoledne. Naplánovaný je pochod městem i projevy některých studentů na Náměstí Svobody. Poté se studenti přesunou do budovy Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, kde bude sled přednášek a diskuzí pokračovat. 

Mladé studentstvo nejen v ČR, ale téměř po celé Evropě, je znepokojeno současnou situací doprovázející debatu ohledně ochrany životního prostředí a klimatu. Středoškoláci viní nejvyšší státní i unijní politiky za jejich nečinnost v otázce, která je nejen pro ně, ale i pro lidstvo jako celek, v těchto dnech životně důležitá. Proto se rozhodli jednat. Odmítají nečinně sedět ve školních lavicích a přihlížet tomu, jak politici, kteří mají rozhodnout o jejich budoucnosti, ve skutečnosti nic nedělají.

Inspirací středoškolákům po celém světe je šestnáctiletá švédská environmentální aktivistka Greta Thunbergová, která na problematiku již nějakou dobu poukazuje. Thunbergová cestuje po světě a zdůrazňuje problémy, které může neaktivita a nezájem o naši planetu zapříčinit. Tisíce studentů následují nejen všeobecně známá vědecká fakta, ale i její slova, a připojují se tak ke studentské globální stávce za klima nesoucí název "Fridays for Future". 

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozruch před ministerstvem zemědělství. Toman dostal ráznou petici

06.12.2019 17:22 Aktualizováno Petici s 56.602 podpisy dnes předali zástupci České společnosti ornitologické (ČSO) a Českomoravské…

Dotace jsme proplatily správně. Fond si stojí za proplacením peněz pro…

05.12.2019 17:14 Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) si stojí za rozhodnutím proplatit Agrofertu dotace od…

Česko zaplavují plechovky. Kam s nimi? Většina lidí netuší

05.12.2019 15:54 Zhruba 68 procent Čechů nemá možnost vynášet použité hliníkové plechovky v okolí svého bydliště.…

Myslivci jsou zklamáni rozhodnutím soudu EU o zbraních. Rozsudek je…

03.12.2019 16:24 Rozsudek Soudního dvora Evropské unie ohledně směrnice omezující držení zbraní je pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama