Problematické maso na jihu Čech, veterináři zabavili 1,5 tuny zboží

Veterináři na jihu Čech se letos více zaměřují na kontroly na silnicích, při nichž zjistili už 19 závadných případů přepravy masa. Často kontrolují, zda jsou živočišné produkty jako maso přepravované ve správných podmínkách. Spolupracují při tom s celníky a policií. Na pochybení narazili od začátku roku jak na silnicích, tak při obvyklých kontrolách v restauracích a dalších stravovacích zařízeních. Novinářům to dnes sdělil ředitel krajské veterinární správy František Kouba.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Maso na českých pultech, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Co se týče kontrol na cestě, tak z celkového počtu jich od začátku roku až do konce července bylo 19 se závadným výsledkem. Přímo na místě jsme zkonfiskovali celkem 1,5 tuny živočišných produktů, což není málo," řekl Kouba. Z pohledu teplotních režimů u přepravovaného masa jsou podle něj největší problémy u kebabů a surovin živočišného původu, které míří do vietnamských restaurací.

Z nedávných kontrol zmínil případy u Lipna, kde veterináři narazili i na registrované zpracovatele masa, kteří rozváželi suroviny do podniků a penzionů neadekvátním způsobem. "Dokonce jsme tam narazili na zpracovatele, který rozvážel po Lipensku mražená vepřová kolena na grilování tím způsobem, že je měl normálně ve voze, který neodpovídal parametrům. Zboží už bylo napůl rozmražené. Přepravce argumentoval tím, že restaurátoři to stejně musejí rozmrazit, když to budou grilovat," uvedl Kouba.

Běžných kontrol v provozovnách veterinární správa v Jihočeském kraji letos udělala 167, z toho v posledních dvou měsících jich bylo 33. Nejčastějšími zjištěnými prohřešky bylo nedodržení hygienických zásad a teploty při skladování masa.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hraboši v Česku už sežrali úrodu za půl miliardy, po obilí se pustili do…

19.09.2019 16:08 Průběžné spočítané škody, které způsobili hraboši, činí letos podle Zemědělského svazu ČR půl…

Klimatické změny devastují Česko: Sucho má horší dopady než povodně, říká…

19.09.2019 14:53 Sucho je v českých podmínkách hlavním projevem klimatických změn a Česko musí hledat způsoby, jak…

Jablka výrazně podraží. Více zaplatíte hlavně za ta česká

16.09.2019 14:11 Za jablka si letos podle všeho připlatíme. Hlavním důvodem zdražení je letošní nižší úroda.…

Hraboši devastují úrodu, situace je kritická. Politiky to nezajímá

15.09.2019 15:08 Situace s přemnoženými hraboši v postižených oblastech dále graduje a hlodavci ničí úrodu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama